Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Шпаргалка по житловій субсидії: як швидко і без проблем оформити документи (інфографіка)

  • 17 квітня 2015
  •   Олександр Панченко, Коновалова Христина
  • 9588
  • Версія для друку
  •  
Шпаргалка по житловій субсидії: як швидко і без проблем оформити документи (інфографіка)

Запасіться довідками про зарплату та відсотками по вкладах, відксерте заяву та декларацію і припасіть ручку з синім чорнилом

Багато хто, почавши заповнювати заяви на субсидію та декларацію про доходи, зіткнулися з трьома проблемами. Перша – де з'ясувати найменування структурного підрозділу, до якого треба звертатися за субсидією; друга – як дізнатися номер свого особистого рахунку, на який нарахують субсидію і назва організацій, що надають компослуги; третя, найголовніша, – підрахувати свої доходи за 2014, адже при подачі недостовірних даних доведеться повернути надлишки субсидії у подвійному розмірі.

ДОВІДКИ. "Сегодня" з'ясувала, як простіше і без помилок впоратися з оформленням субсидії (див. Інфографіку).

subsidii

Скажемо відразу: витратити часу доведеться чимало. Найбільше його піде на отримання довідок про доходи.

"До мене звернулися за такими довідками більше двох десятків співробітників, але досі немає роз'яснення Мінсоцполітики, які доходи в них вказувати, – каже бухгалтер по зарплаті Галина Ніколаєнко. – Я вказую всі доходи і всі утримані податки, за годину можу зробити 2-3 довідки, а адже це додаткова робота".

Найскладніше оформляти документи буде фрілансерам – адже у них може бути навіть десяток місць, де вони отримують дохід.

У департаменті держсоцдопомоги Мінсоцполітики нам роз'яснили, що в декларації треба відобразити розмір чистої зарплати (яку працівник отримує на руки) після утримання прибуткового податку (15-20%), але додати до неї утриманий військовий податок (1,5%) і єдиний соцвнесок (3,6%).

Чому так, в міністерстві не коментують, але раніше субсидії розраховувалися, виходячи з розміру брудної зарплати, тобто прогрес є. У банках нам відповіли, що отримати довідку про доходи за вкладами можна протягом години, написавши заяву.

ЗАПОВНЮЄМО. Особливо уважним треба бути тим, хто відправляє заяви поштою або з нарочним сільради, оскільки неправильно заповнені документи повернуть.

Не забудьте вказати, на які види послуг ви просите субсидію: для власників квартир це "на оплату ЖКП", для проживаючих в приватних будинках – "на покупку твердого палива і скрапленого газу", у графі "джерело доходу" – назва організації, де ви працюєте, а в примітках до переліку послуг – чи встановлені в житло прилади обліку тепла, води, газу.

Тим, хто за своїми доходами не має права на отримання субсидії, або відмовляється від неї, заповнювати заяву та декларацію не треба.

ЕКСПЕРТИ. На думку президента Украналітцентру Олександра Охріменка, незважаючи на запевнення влади про спрощення оформлення субсидій, механізм залишився досить складним і трудомістким: "Так, довідок тепер не потрібно, але люди змушені їх брати добровільно під страхом повернення переплаченої субсидії у подвійному розмірі. Спочатку буде багато плутанини з вкладами. Наприклад, чи вважати доходом, якщо банк збанкрутував і відсотки нарахував, але не виплатив".

У Мінсоцполітики заспокоюють: "Основний обсяг виплат припаде на осінь, тому всі суперечливі питання вдасться вирішити".

ПІДВОДНІ КАМЕНІ НА ШЛЯХУ ДО ДОПОМОГИ.

1. Заповнювати бланки заяви та декларації бажано ручкою з синім кольором, щоб обробники відразу бачили: це не ксерокопія.

2. Не візьмуть документ з виправленнями, тому краще відразу отксерити в запас 1-2 примірники отриманих бланків: в жеках кажуть, що зайвих у них немає.

3. Довідку про доходи за депозитами видають лише власнику вкладу, або його довіреній особі. Тому пенсіонерам та інвалідам доведеться йти за ними самостійно або оформляти нотаріальну довіреність. Виняток – якщо в договорі зазначено, що розпоряджатися рахунком може інша людина, і є зразок його підпису.

4. Якщо заяву заповнив не той, на кого оформлений особовий рахунок (зазвичай це власник житла), а хтось із проживаючих у квартирі, будинку, то в субсидії відмовлять. Тому треба вказувати в заяві дані номінального господаря житла, оскільки при подачі документів іншою особою посвідчення особи не вимагається.

Джерело: Сегодня

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Рубрики