Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Наскільки подорожчає платіжка за компослуги (інфографіка)

  • 19 березня 2015
  •   СЕГОДНЯ.ua
  • 13016
  • Версія для друку
  •  
Наскільки подорожчає платіжка за компослуги (інфографіка)

Уже з квітня станемо платити комунальникам на 88% більше за тепло, воду, газ і світло.

Сьогодні Нацкомісія з регулювання сфери енергетики і компослуг (НКРЕКУ) може розглянути зростання тарифів на холодну воду. "Питання в порядку денному не стоїть, але його можуть внести з голосу", – повідомило нам джерело в НКРЕКУ.

За інформацією одного з членів комісії, Андрія Геруса, необхідність підвищення вартості води викликана підвищенням ціни електроенергії для промспоживачів на 30% за останні 9 місяців (до 1,7 грн/кВт-год). "Електроенергія складає нині до 50% у собівартості води. А заборгованість водоканалів перед ЄБРР і Світовим банком, через девальвацію гривні дійшла до 1 млрд грн! Тому підвищення цін на воду неминуче", – резюмує Герус.

Вчора начальник управління економіки Мінрегіону та ЖКГ Наталія Хоцянівська заявила, що тарифи на холодну воду (а значить і на гарячу, так як її отримують, підігрів холодну) зростуть приблизно на 25%, так як зараз споживачі оплачують 79% тарифу. "На тепло буде зростання тарифів на 73%, на гарячу воду (додатково – Авт.) На 55-57%)", – уточнила Хоцянівська.

На думку голови Асоціації ЖКГ України Олександра Сенченко, рішення підвищити вартість води, швидше за все, приймуть. А от екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко сумнівається, що розрахунки НКРЕКУ коректні. "Рішення підвищити тарифи приймаються без обговорення з мерами міст і споживачами, як того вимагає закон. Вони можуть бути оскаржені в суді".

РІСТ З КВІТНЯ. "Сегодня" оцінила, як "поважчає" платіжка, якщо вступлять в силу все нові тарифи (нехай і поступово – з урахуванням того, що нинішній отопсезон закінчується, а новий почнеться через півроку (див. інфографіку).

infograf

Згідно з нашими підрахунками, в отопсезон "комуналка", порівняно з минулим роком, подорожчає майже вдвічі – на 88%, так як з 1 квітня зростуть ціни на все: електроенергія – на 20%, тепло на 73%, гаряча вода – на 57 %, газ – уп'ятеро. А тепер ще й підвищення на 25% плати за воду!

"Зростання платежів навіть на 1% знижує рівень збирання на 0,2%. Виходить, при зростанні на 88% перестануть розраховуватися за компослуги 18% мешканців, або кожен шостий", – підрахував директор енергопрограмм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський.

Влада впевнена, що обвалу платежів не буде. "Тим, хто не може платити через низькі доходів, держава допоможе субсидіями – на це в держбюджеті є 25 млрд грн. З травня, разом з платіжками за квітень, кожне домогосподарство отримає два бланки: заяву на оформлення субсидії та форму декларації про доходи. Їх треба заповнити та відправити до органу Мінсоцполітики за місцем проживання. Кому належитьсубсидія, її нарахують", – роз'яснив міністр Павло Розенко.

ЕКОНОМИМО. Для економії та. о. глави НКРЕКУ Дмитро Вовк запропонував користуватися "струмом" вночі, коли він дешевше (наприклад, прати білизну), встановити лічильники на воду і газ. Але це зажадає серйозних вкладень: двохтарифний електролічильник коштує до 2000 грн, лічильник газу 3500 грн, два водоміри – близько 1500 грн (все з установкою). Окупляться прилади протягом 3-5 років і більше.

Джерело: СЕГОДНЯ.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики