Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії
Pensia.ua

Pensia.ua

Порядок та умови перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам зазначені в статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

У разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться або з урахуванням тільки стажу, або з урахуванням стажу і заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням тільки страхового стажу.

В обох випадках при перерахункузастосують показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Існують дві основні умови, про які завжди необхідно пам’ятати при розрахунку пенсії:

 - Розмір пенсії залежить від співвідношення вашої заробітної плати за місяць до середньої зарплати по Україні за відповідний місяць, тобто чим більше такі коефіцієнти заробітної плати, тим більше пенсія.

 - Правильно проведена оптимізація періодів трудової діяльності.

Отже, інколи буває так, що невірно проведена оптимізація при нарахуванні пенсії може суттєво зменшити її розмір.  Як же перевірити правильність  проведення оптимізації та врахування всіх надбавок, на які ви маєте право?

Для цього можна скористатись пенсійним калькулятором на порталі Pensia.ua, який дозволяє зробити незалежний від Пенсійного фонду розрахунок первинно призначеної пенсії (після 2004 року). В результаті ви отримаєте детальний протокол розрахунку з зазначенням виключених найменш вигідних місяців та надбавок та доплат, на які ви маєте право за пенсійним законодавством України.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Зміни в 2017 році:

 - Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність,становить 1 247 грн, з 01.05.2017 - 1 312 грн, з 01.12.2017 - 1 373 грн.

 - Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску: з 01.01.2017 - 40 000 грн, з 01.05.2017 - 42 100 грн, з 01.12.2017 - 44 050 грн

 - Мінімальний страховий внесок у 2017 роціскладатиме  704 грн. на місяць (3200 грн х 22 відсотки)

 - По 31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 740 грн.

 - Розмір пенсії, яка є базою для оподаткування є пенсія, що перевищує 12 470 грн. на місяць.

 - З 06.02.2017 право дострокового виходу на пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок надано окремим категоріям осіб у зв’язку з участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, а у разі загибелі (смерті) таких осіб - членам їх сімей.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

У 2017 році продовжено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам, який діяв у 2016 році.

Водночас, запроваджено новий порядок виплати пенсії окремим категоріям працюючих пенсіонерів:

У зв’язку із внесенням змін до законів України «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Положення про помічника консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13.10.1995, виплата пенсії особам,  працюючим:

 - на посадах судових експертів, службовцям Національного банку у період роботи у Національному банку, на посаді помічника-консультанта народного депутата України (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»),

 - в органах місцевого самоврядування посадовими особами місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»),

здійснюється у такому порядку: пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Зазначений порядок виплати поширюється на працюючих осіб, незалежно від закону, згідно якого їм призначена пенсія.

Виплата пенсій, призначених особам,  на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист",  відповідно до законів України «Про державну службу» та  «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», а також виплата пенсії іншим особам, яким пенсія призначена згідно законодавства, у період служби в органах місцевого самоврядування здійснюється  в повному обсязі.

Особливий порядок виплати пенсії у 2017 році не застосовується до осіб, які проходять військову службу або перебувають на посадах у Національній поліції України.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Сторінка 1 із 7