Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Скраплений газ, пічне побутове паливо

 • 22735
 • Версія для друку
 •  

 Норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом, відповідно до яких населенню надаються житлові субсидії готівкою, складають:

 • для твердого палива - 2 тонни на домогосподарство на рік;
 • для скрапленого газу, який використовується для приготування їжі:
  • два балони (42 кілограми) - на один рік на одну-дві особи;
  • три балони (63 кілограми) - на три-чотири особи;
  • чотири балони (84 кілограми) - на п’ять і більше осіб.

Якщо для опалення житлових приміщень використовують рідке пічне побутове паливо, субсидії для відшкодування витрат на його придбання надаються з вартості норми твердого палива. У разі використання скрапленого газу, що зберігається у групових резервуарних установках, мінімальна норма забезпечення таким газом становить 42 кілограми на одну особу на рік, але не більш як 210 кілограмів (відповідно до п.1, пп.3 п. 2 ПКМУ «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам»).

Субсидія на скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо призначається у разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується тверде та рідке пічне побутове паливо і природний газ, субсидія надається тільки на один вид палива (відповідно до п.2 Порядку призначення субсидій).

Увага! Річна норма твердого (рідкого) палива, на які призначається житлова субсидія (2 тонни), не залежать ні від кількості зареєстрованих, ні від площі житлового приміщення і є для всіх домогосподарств однаковою.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)