Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Моя сім’я ніколи не отримувала субсидію. Проте у зв’язку з різким зростанням тарифів ми змушені звернутися за допомогою на оплату житлово-комунальних послуг. У якому випадку ми зможемо отримати субсидію? Які кроки ми маємо здійснити?

 

Субсидії призначаються, якщо плата за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо за встановленими соціальними нормами споживання (з урахуванням пільг) перевищує обсяг обов’язкового відсотка платежу (  п.4 Порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг).

Для призначення житлової субсидії потрібно звернутися у міські, районні (в залежності від місця реєстрації громадянина) органи праці та соціального захисту населення.

Жителі сільської місцевості можуть передати заяви з необхідними для призначення субсидій документами через уповноважених осіб, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад (п.3 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг).

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок (п.6 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг).

Для призначення житлової субсидії громадянин, який звертається за її призначенням, подає органу праці та соціального захисту населення:

-         заяву;

-         декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги;

-         довідки про доходи кожної особи (за виключенням пенсій та всіх видів соціальної допомоги), зареєстрованої у житловому приміщенні, з числа тих осіб, які враховуються при наданні житлової субсидії.

Заявник при зверненні до органу праці та соціального захисту населення пред’являє паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

Зазначені документи можуть бути надіслані поштою до органу праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг).

Без участі громадян органи праці та соціального захисту населення збирають відомості:

-          про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях;

-          про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, а також їх вартість за встановленими соціальними нормами споживання з урахуванням пільг;

відомості про пенсію від Пенсійного фонду України (абз.1 п.13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг).

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)