Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Моя мама померла. Її пенсія була вища за мою зарплату й становила більшу частину нашого сімейного бюджету. Чи можу я отримати за маму пенсію за той останній місяць, за який вона не встигла її отримати за життя?

Можете. Суму пенсії, що належала пенсіонерові й залишилася недоотриманою через його смерть, виплачують по місяць смерті включно тим членам його сім'ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті. Непрацездатним членам сім'ї, які були на утриманні померлого, недоотриману пенсію виплачують незалежно від того, проживали вони разом із померлим пенсіонером чи не проживали.

Ви маєте звернутися з приводу виплати маминої пенсії протягом шести місяців із дня відкриття спадщини. Якщо щодо цієї пенсії звернуться інші члени сім'ї, які мають право на її отримання, то суму пенсії поділять між усіма порівну.

У разі незвернення з приводу виплати згаданої суми протягом визначеного терміну або якщо Ви не проживали разом із мамою на час її смерті, сума пенсії, що залишилася недоотриманою, стає частиною спадщини.

Після шести місяців із дня смерті, щоб одержати недоотриману пенсію, треба надати в управління Пенсійного фонду, де Ваша мама перебувала на обліку, свідоцтво про право на спадщину, у якому спадковим майном буде зазначено пенсію.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)