Доброго дня, Ірино.
1. Щоб вийти на пенсію у 58.5 років потрібно не тільки мати достатньо стажу, а мати дату народження з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року.
2. Для нарахування пенсії враховується вся ЗП після 01.07.2000 року з системи перс. обліку плюс за вашим бажанням та за умови підтвердження за будь-які 60 місяців підряд до 01.07.2000 року. З цього періоду можна викинути до 10% (але не більше 60) місяців страхового стажу підряд.
Доброго дня, Романе.
Детально про підтвердження трудового стажу за відсутності трудової книжки або невірно оформлених записів в ній ви можете прочитати в Постанові КМУ № 637.
Доброго дня, Людмило.
Осучаснення пенсій робили всім. Вам також повинні були зробити перерахунок, однак розмір пенсії міг не змінитись, оскільки перерахунок робили не тільки з застосуванням показника за 2014-2016 роки, а й застосуванням вартості одного року стажу вже не 1,35%, а 1,0%, тому якщо в разі такого перерахунку розмір пенсії зменшувався - робили доплату до старого розміру пенсії.
Доброго дня, тетяно.
При розрахунку розміру пенсії застосовується заробітна плата не тільки за два останні роки, а вся ваша заробітна плата після 01.07.2000 року з системи персоніфікованого обліку і за вашим бажанням за 60 місяців підряд до 01.07.2000 року. Крім того, застосують показник середньої заробітної плати по країні за 2016-2017 роки.
Добрый день, Сергей.
До 2004 года доход, к сожалению, учтен не будет, только стаж. Это связано с тем, что в законодательстве, которое действовало до 1 января 2004 г., отсутствовал порядок определения размера дохода в зависимости от размера отчислений с единого налога в Пенсионный фонд, как это предусмотрено с 01.01.2004 г. ЗУ № 1058. После 01.01.2004 года - согласно данным перс. учета, то есть согласно суммам, с которых были оплачены страховые взносы.
Доброго дня.
Якщо людина вже отримує пенсію, то автоматично її переводити не будуть. Єдине, що до пенсії за віком можуть додати надбавку на догляд в розмірі 50 грн.
Доброго дня.
Можуть взяти індивідуальний коефіцієнт заробітної плати з пенсійної справи, а можуть за вашим бажанням зробити розрахунок згідно частини 1-ої статті 40 ЗУ1058. При цьому, якщо ви пропрацювали після призначення пенсії по інвалідності 2 роки (і набули 24 місяці страхового стажу), то при переведенні на пенсію за віком вперше вам застосують "свіжий" середній показник, тобто середній показник, попередній року переведення.
Доброго дня.
Згідно із ст. 60 ЗУ 1788 "Робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у
патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у психіатричних закладах охорони здоров'я
зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі." Крім запису в трудовій книжці в ПФУ можуть попросити підтвердити стаж довідкою з закладу.
Добрый день.
Возможно вам поможет разобраться статья "Як отримати форму ОК-5 - дані про свій страховий стаж та заробітну плату". Если возникнут трудности, обратитесь в поддержку портала электронных услуг Пенсионного фонда Украины PORTALINFO@PFU.GOV.UA
Доброго дня.
На жаль, за законом, перерахунки роблять вже з застосуванням коефіцієнта стажу 1,0%.