Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/html/templates/rt_anacron/index.php on line 42
Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Зниження пенсійного віку для особи постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи

27.10.2014
Я народилася 16 листопада 1962 року, маю статус постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4. Маю 31 рік страхового стажу, зокрема 14 років на роботах із шкідливими й важкими умовами праці за Списком №2. У скільки років я матиму право на призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку за статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»?

Прийняті відповіді

27.10.2014
У статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон) передбачено зниження пенсійного віку згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». При цьому відповідне зниження пенсійного віку, яке передбачено в цій статті, застосовують також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року.

Жінкам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи і відпрацювали на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 десять і більше років, вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений у цій статті.

Отже, Ви маєте право на призначення пенсії за віком із зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону після досягнення 49 років 6 місяців.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 1290
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти