Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Блоги

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

Що таке ЕЦП, як його отримати і для чого це потрібно

Сучасний світ швидко розвивається, постійно з’являються нові технології, які дозволяють людству виконувати деякі операції більш зручно і швидко. Наприклад, ЕЦП – електронний цифровий підпис.

 

Що це таке?

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) - вид електронного підпису, отриманого в результаті криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача.

Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Електронний підпис - дані в електронній формі, які додаються до інших електронних даних або логічно з ними пов'язані та призначені для ідентифікації підписувача цих даних. 

Закон про електронний цифровий підпис набрав чинності ще з січня 2004 року, в якому чітко визначені поняття, сфера використання та юридична сила електронного цифрового підпису.

ecp

 

Для чого це потрібно?

Електронний цифровий підпис може використовуватись як юридичними так і фізичними особами як аналог власноручного підпису для надання електронному документу юридичної сили. Юридична сила електронного документа, підписаного ЕЦП, еквівалентна юридичній силі паперового документа з власноручним підписом правоздатної особи та печаткою.

З часів прийняття закону, ЕЦП користувались в основному для підписання електронних документів, але не всі знають, що за допомогою ЕЦП можна ще отримати доступ до своїх персональних даних не виходячи з дому!

Наприклад, вхід на портал електронних послуг ПФУ за допомогою ЕЦП.

6

Вхід за допомогою ЕЦП надає можливість доступу до своїх персональних даних: про страхувальників, страховий стаж (стаж для призначення пенсії), дані про заробітну плату, з якої було сплачено страхові внески, дані про призначену пенсію (електронна пенсійна справа), можливість зберегти так звану довідку ОК-5, довідку про доходи  (для пенсіонерів), а також ряд інших переваг таких як, наприклад, подати заяву на призначення пенсії, запит на підготовку паперових документів тощо.

Як отримати форму ОК-5 - дані про свій страховий стаж та заробітну плату

До речі, довідку ОК-5, яку ви завантажили собі на комп’ютер з порталу електронних послуг ПФУ у форматі xml можна потім завантажити у Пенсійний калькулятор на pensia.ua в Періоди трудової діяльності для самостійного розрахунку своєї майбутньої пенсії або перевірки правильності нарахування вже призначеної (після 2004 року). І все це не виходячи з дому!

Перейти до Пенсійного калькулятора

 

Де і як отримати ЕЦП?

ЕЦП в Україні можна отримати в одному з АЦСК – акредитованому центрі сертифікації ключів.

Акредитований центр сертифікації ключів має право:

 • надавати послуги електронного цифрового підпису та обслуговувати виключно посилені сертифікати ключів;
 • отримувати та перевіряти інформацію, необхідну для реєстрації підписувача і формування посиленого сертифіката ключа, безпосередньо у юридичної або фізичної особи чи її представника.

В деяких АЦСК послуга отримання ЕЦП платна, але є і безкоштовні варіанти, наприклад, в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк». Для цього звичайно потрібно бути клієнтом Приватбанку та мати доступ до Приват 24.

privat

Для отримання ЕЦП в АЦСК ПАТ КБ «Приватбанк» потрібно перейти за посиланням https://acsk.privatbank.ua/service (бажано це робити з браузера GoogleChrome), перейти на сторінку online-сервіси та натиснути на «отримати сертифікат», далі вам потрібно буде авторизуватись в Приват24. Після успішної авторизації, з’явиться посилання для скачування спеціального плагіна CryptoPlugin. Вам потрібно буде скачати його та встановити. Після цього закрийте браузер, потім знову відкрийте, перейдіть на сторінку «отримати сертифікат» і знов увійдіть у Приват24. Перед вами з’явиться сторінка, на якій ви зможете отримати ЕЦП.

Все, відтепер ви щасливий власник ЕЦП і можете скористатись всіма його перевагами!

Коментарі

 • Василь
  Василь 08 квітня 2017

  Дуже дякую. Так мало інформаціі взагалі. Лише у вас і зміг знайти відповіді.

 • Svitlana
  Svitlana 03 березня 2018

  ПРОШУ ПОМОЧЬ КАК ПРОЧИТАТЬ ЗАКОН О ПЕНСИОННОМ СТРАХОВАНИИ ОТ 31 квитня 2003 Договор пенсийного забеспечения головного управления Пенсийного фонду Украины в Закарпатской области Пункт 4 статтi 39 Договору предбачено лешать граждан Украины страховой пенсии 20 лет? Договором( до 01.04.2003р) Человек до этого периода проживал и работал на територии одной страны в Европе ,а покинул ее в другую страну Европы уехал 03.10.2002 вышел замуж.Вам не думается это смешным договором- это какой то абсурд логики Получается, что законы противоречат друг другу При много благодарна за ваш труд панове..svitbar@gmail.com

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 03 березня 2018

  Добрый день.
  Не совсем понятен ваш вопрос. В законе 1058 прописано кто имеет право на пенсию в Украине: возраст и необходимый стаж. Кроме того, предусмотрен учет стажа за работу в странах, с которыми заключены международные соглашения.

 • іван
  іван 06 травня 2018

  строк дії ЕЦП виданий АЦСК. у приват банку видається на рік. дякую.

 • Володимир
  Володимир 30 серпня 2018

  Доброго дня!
  чому не вдається отримати доступ до власної пенсійної справи на порталі пенсійного фонду за логіном?
  Дякую.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 31 серпня 2018

  Доброго дня.
  З цим питанням зверніться до підтримки порталу PORTALINFO@PFU.GOV.UA

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь