Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Новини

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

Працювати чи виходити на пенсію?

Коли людина досягає пенсійного віку, ніхто не має права «видворити» її на пенсію. Тим більше, якщо людина може і хоче працювати. Отже у 60 перед чоловіками і жінками постає питання: залишатися на роботі, чи оформляти пенсію за віком. Що вибрати? Давайте відкинемо суб’єктивні чинники і зупинимося лише на матеріальних.

Для початку звернемо вашу увагу на таке: законодавство заохочує громадянина до більш пізнього виходу на пенсію. Кому вигідне відстрочення пенсії? Перш за все державі: вона економить на пенсійних виплатах. В умовах постійного дефіциту Пенсійного фонду найменша економія дуже важлива.

А от чи виграє громадянин? У разі, якщо він виходить на пенсію пізніше, держава пропонує йому бонуси – збільшення пенсії на 0,5% за кожен додатково відпрацьований місяць. (Збільшенню підлягає той розмір пенсії за віком, яку людина заробила на момент досягнення пенсійного віку з урахуванням стажу й зарплати). Тобто, якщо пенсія у чоловіка у 60 років могла б бути, наприклад, 2000 гривень, вона збільшиться на 120 гривень, якщо чоловік пропрацює до 61 року.(0,5% за 12 місяців). Багато це чи мало? Вирішуйте самі.

Невже ж можливість відстрочення пенсії не може бути корисною пересічному громадянину? На це запитання у Пенсійному фонді нам відповіли: іноді й справді буває корисною. Є невелика категорія громадян, котрі з якихось причин просто не мали можливості оформити вчасно пенсію за віком. Йдеться, наприклад, про заробітчан або людей, які через хворобу довгий час перебували на лікарняному тощо.

Зважуючи всі «за» і «проти» в питанні працювати чи виходити на пенсію, зверніть увагу на такі моменти. Людина, що працює, отримує тільки зарплату. Людина, що вийшла на пенсію – лише пенсійну виплату. Працюючий пенсіонер отримує і зарплату, і пенсію. Більше того: кожні 24 місяці працюючий пенсіонер має право перерахувати свою виплату з новими показниками страхового стажу або страхового стажу і зарплати, якщо вона у нього за ці 24 місяці збільшилася. Отже зрозуміло, що найвигідніший статус для людини, якій за 60, – статус працюючого пенсіонера. Він дозволяє отримувати доходи з двох джерел. Для пенсіонера це завжди більше, ніж з одного.

Коментарі

 • Віталій
  Віталій 21 квітня 2015

  Наразі наше законодавство навпаки, змушує людей думати, як пошвидше набути право на пенсію. В грудні була хвиля жінок, які встигали вийти в 55, деякі навіть погоджувались на незначну втрату в розмірі, аби лиш не перепрацьовувати зайве. Аналогічна картина і з педагогами, коли пішла розмова про збільшення вислуги років.

 • Тетяна
  Тетяна 10 березня 2016

  як що з 01.01.2016 року немає спец.пенсій (тобто державні службовці які вийдуть за віком на пенсію у 2016 році) чи можуть отримувати і пенсію і з/плату, на посаді державного службовця?

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь