Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Новини

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

На пенсію – у 55 років

Чи можуть жінки вийти на пенсію у 55 років? Можуть. Законодавство зробило для них такий подарунок. Жінка може цей подарунок прийняти, а може від нього відмовитися – як захоче. Головне, зважити всі «за» і «проти», адже подарунки від держави у нас завжди з сюрпризом. Тобто отримати їх можна лише за певних умов. Головна з них – жінка мусить мати 30 років стажу.

Крім того, щоб скористатися правом виходу на пенсію у 55 років, жінки повинні звільнитися з роботи. А найнеприємніше – погодитися на фінансові втрати, адже розмір їхньої пенсії буде зменшуватися на 0,5% за кожен недопрацьований до встановленого законодавством пенсійного віку місяць. Пояснимо. За законом, якщо жінка народилася в період до 28 лютого 1959 року, її вік виходу на пенсію – 57 років 6 місяців. Виходячи на пенсію в 55 років, жінка недопрацьовує 30 місяців. І за кожен з них вона недоотримає 0,5% . Фактично її пенсія буде зменшена на 15%. У жінок,що народилися з 1 березня по 31 серпня 1959 року і повинні виходити на пенсію у 58 років, пенсія зменшиться на 18%, у народжених з 1 вересня по 31 грудня 1959 року – на 21%, адже їхній офіційний пенсійний вік – 58років і 6 місяців, тобто вони недопрацюють 42 місяці, якщо вийдуть на пенсію у 55 років.

Погодьтеся, 21% – це таки суттєва частина пенсійної виплати. І втрачати її не дуже хочеться. Однак ці втрати припиняються, як тільки жінка досягає пенсійного віку, визначеного законодавством, – Пенсійний фонд перераховує її виплату з огляду на стаж і заробітну плату без усяких зменшень. Жінки легко миряться з тимчасовими фінансовими втратами. Набагато важче їм змиритися з тим, що в період отримання дострокової пенсії не можна працювати. Адже жінки виходять на пенсію для отримання додаткового прибутку за формулою зарплата + виплата. Ця проблема,зазвичай, вирішується просто: оформивши дострокову пенсію, жіночки влаштовуються на неофіційну роботу. Благо, український ринок праці це дозволяє. Говорячи про такий «кримінал», ми абсолютно не хочемо підштовхувати вас до протиправних дій. Просто зазначаємо, що в кожній ситуації можливі варіанти. Обдумуючи достроковий вихід на пенсію, ви повинні їх враховувати.

Якщо жінка обрала для себе варіант «законослухняна громадянка», вона повинні бути готовою до того, що у випадку її офіційного працевлаштування виплата дострокової пенсії припиняється. Якщо жінці забракує чесності повідомити про своє працевлаштування Пенсійний фонд, він все одно дізнається правду завдяки системі персоніфікації, яка фіксує усі доходи працюючих громадян. І незаконно отриману пенсію «штукарці» потрібно буде повернути.

Зате якщо, пропрацювавши певний час, ви захочете знову отримати дострокову пенсію, відсоток, на який зменшено розмір вашої виплати, буде переглянуто з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого вами за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Система, як бачимо, достатньо гнучка. Прийнята наприкінці 2011-го, вона була розрахована на три роки (щоб пом’якшити жінкам підвищення пенсійного віку до 60 років). Нажаль, скористатися нею можна лише до 1 січня 2015 року. Тобто пощастило жінкам 1957-1959 років народження.

Коментарі

 • Людмила
  Людмила 16 березня 2016

  Ваши коментарии - "Погодьтеся, 21% – це таки суттєва частина пенсійної виплати. І втрачати її не дуже хочеться. Однак ці втрати припиняються, як тільки жінка досягає пенсійного віку, визначеного законодавством, – Пенсійний фонд перераховує її виплату з огляду на стаж і заробітну плату без усяких зменшень.", чем Вы руководствуетесь какой Закон и статья

 • Наталя
  Наталя 29 жовтня 2016

  "Погодьтеся, 21% – це таки суттєва частина пенсійної виплати. І втрачати її не дуже хочеться. Однак ці втрати припиняються, як тільки жінка досягає пенсійного віку, визначеного законодавством, – Пенсійний фонд перераховує її виплату з огляду на стаж і заробітну плату без усяких зменшень. Жінки легко миряться з тимчасовими фінансовими втратами."
  В сентябре 2016 г. наступило время выхода на пенсию (57,5 лет), но пенсионный фонд не пересчитал выплату на основании стажа и заработной платы, а в пенсионном управлении Дарницкого р-на заверили они придерживались закона по пенсиям.
  Будьте так добры сообщите, если вам не трудно, статью закона.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 31 жовтня 2016

  Доброго дня, Наталіє.
  Автор допустила неточність.
  За п. 7-2 розділу XV (Прикінцеві положення) закону України №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відсоток, на який було зменшено пенсію може бути перераховано:
  1. У разі коли жінка, якій достроково призначено пенсію, до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи припиняється. У цьому випадку після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.
  2. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії, також може бути переглянуто з урахуванням відповідної кількості повних місяців страхового стажу, якщо особа після досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, продовжує працювати і відмовилася від отримання пенсії.

 • Наталья
  Наталья 03 листопада 2016

  Чи діє на сьогодняшній день положення ст. 7-2 розділу XV (Прикінцеві положення) закону України №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо дострокового виходу на пенсію у 55 років? Адже там зазначено до 1 січня 2015 року

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 03 листопада 2016

  Наталіє, фраза в законі "до 1 січня 2015 року" стосується тільки права виходу жінок на пенсію у 55 років, тобто з 1 січня 2015 року у жінок вже не має цього права. Все інше діє на сьогоднішній день.

 • Олена
  Олена 06 листопада 2016

  Прошу розглянути моє питання та допомогти у його вирішені.
  З 1.01.2015 р. я маю пенсію віком встановлену р.3 ст.26 п.1 Закона України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (із змінами та доповненнями) в одночас я скористалася правом на призначення дострокової пенсії. Моя пенсія була зменшена на 21% пожиттєво і отримую зараз 949 грн.
  Згідно ст.6 п.1,2 Закона України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (із змінами та доповненнями) непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати з державної соціальної допомоги якщо пенсійні виплати не досягають розміру прожиткового мінімуму. Як мені отримати доплату до прожиткового мінімуму?
  У ст. 7 п.2 вище вказаного Закону також вказано норми : «Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.»
  Суми прожиткового мінімуму :
  - з 01.01.2015 по 31.08.2015 -949 грн.;
  - з 01.09.2015 по 31.03.2016 .-1074 грн.;
  - з 01.04.2016 по 30.11.2016 – 1130 грн
  Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.03. 2008 № 265, якщо пенсія за віком зменшиться через достроковий вихід жінки на пенсію і буде меншою від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб то жінці буде надано щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність
  Чи це так і куди звертатися?
  [b]І ще поздоровляю усіх Вас з професійним праздником!

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 07 листопада 2016

  Доброго дня, Олено.
  Згідно з пунктом 7.2 «Прикінцевих положень» Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі —закон) до першого січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш як 30 років і за умови звільнення з роботи. За таких умов розмір їхньої пенсії, обчислений відповідно до статей 27, 28 закону, зменшувався на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру достроково призначених жінкам пенсій за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду і незалежно від досягнення пенсійного віку.
  Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності в жінок 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних (стаття 28 закону).
  Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить: з 1 січня 2016 року — 1074 грн, 1 травня 2016 року — 1130 грн; 1 грудня 2016 року — 1208 грн.
  Якщо розмір пенсійної виплати, крім інвалідів (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат) не досягає 949 грн, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру (постанова КМУ від 26 березня 2008 р. №265).
  Ваша пенсія не повинна бути меншою 949 грн. Однак вона не може бути на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних, оскільки ви вийшли на пенсію достроково.

 • Людмила
  Людмила 25 листопада 2016

  Почему исчезают комментарии?

 • Людмила
  Людмила 25 листопада 2016

  Если у человека, достигшего пенсионного возраста ,не хватает страхового стажа ,он по договору заключенным с пенсионным фондом,может оплатить страховые взносы за недостающий период.
  Могут ли женщины,вышедшие на пенсию в 55 лет,заключить такой же договор с ПФ, доплатить страховые взносы за недоработанное время, и получать полную пенсию, без учета уменьшения процента.
  К сожалению ,при выходе на пенсию в 55 лет ,пенсионные фонды как раз и объясняли женщинам ситуацию так,как написано автором статьи,умолчав о том ,что объясняют сейчас . Людей просто обманули.

 • Мария
  Мария 13 червня 2017

  Я читаю Pensia.ua Ваши ответы на вопросы, и не могу понять что это за цифра 949 грн. ????? Когда я уходила на пенсию в 2014 году в 55 лет. (дата рождения 25.07.1959) мне в пенсионном фонде по месту проживания сказали что меньше минимальной пенсии никто не имеет право платить. Но потом я поняла что меня просто обманули, в очередной раз когда минимальная пенсия поднялась а у меня все 949 грн. при стаже 33,5 лет. я написала заявление об отказе от пенсии..... но мне пришло письмо в котором мне сообщили что я не имею право отказаться от пенсии- надо устроиться на работу или умереть!!!!!! Если б у меня была работа я бы никогда не оформляла эту чертову пенсию. Но ее не хватает даже на таблетки которые мне приходится пить каждый день. Кто писал этот закон, я сомневаюсь в его адекватности. Извините что резко, но уже достало все. Зачем я всю жизнь работала, платила налоги и в итоге даже МИНИМАЛЬНУЮ ПЕНСИЮ НЕ ЗАРАБОТАЛА ????????????????

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь