Як створити свою Електронну пенсійну справу, ми вже пояснювали в статті «Електронна пенсійна справа – це просто та зручно!»
Нажаль, ми зіткнулись з тим, що у користувачів виникають деякі складнощі та питання.
Спробуємо більш детально роз’яснити.
Радимо почати зі збору інформації! Для того, щоб максимально точно розрахувати розмір майбутньої пенсії або провести розрахунок вже нарахованої, потрібно врахувати всі періоди трудової діяльності та такі особливості, як наявність дітей, статус постраждалого від аварії на ЧАЕС, наявність інвалідності, вислуги років військовослужбовця, наявність нагород та відзнак за видатні заслугита інші особливості.
Отже, зібравши всю інформацію, починаємо заповнювати свою Справу.
На першому кроці заповнюємо анкету, де вказуємо наявність особливостей, що можуть вплинути на розмір пенсії, - відмічаємо «галочкою» конкретні ознаки.
Далі нам потрібно перейти на відповідну сторінку та заповнити інформацію по кожній з відмічених особливостей.
Потрібно ввести інформацію про кожну дитину окремо, згідно з документами про народження (свідоцтво про народження, паспорт) та документами про інвалідність, якщо дитина інвалід (за наявності довідки МСЕК).
Для чого необхідно ввести інформацію про Ваших дітей:
- для призначення дострокової пенсії матері або батьку за виховання п’ятьох і більше дітей чи виховання дитини–інваліда;
- для призначення дострокової пенсії матерям, що працюють у сільському господарстві і виховали п’ятьох і більше дітей;
- для отримання надбавки на утриманця-дитину, яка не досягла 18-річного віку;
- період використаної Вами декретної відпустки по догляду за дитиною до 3-х років буде зараховано до страхового та/або пільгового стажу;
- період з дня народження дитини та до досягнення нею 3-х річного віку буде враховано при проведенні додаткового виключення найбільш невигідних місяців із заробітку, незалежно від того, працювали Ви під час декретної відпустки чи ні.
Введіть інформацію про Вашу причетність до катастрофи на Чорнобильській АЕС, що може дати Вам право на призначення пільгової пенсії, доплат, додаткових пенсій тощо відповідно до законодавства.
Виберіть категорію причетності до катастрофи, обов’язково введітьперіоди перебування в зоні ЧАЕС, так як від них залежать пільги та їх розміри, та проживання на території радіоактивного забруднення.
Введіть інформацію про встановлену інвалідність, що мала місце та була підтверджена документами протягом життя:
- обов’язково виберіть групу інвалідності;
- обов’язково виберіть причину інвалідності (від причини інвалідності залежить призначення пенсій, підвищень, допомог тощо);
- військове звання (обрана причина інвалідності може дати Вам право на призначення пенсії за законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»);
- вкажіть періоди інвалідності (обов’язково).
Форма призначена для введення даних служби кадрових військовослужбовців для перевірки наявності права на пенсію за вислугу років за законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Крок за кроком введіть всі дані або оберіть зі списку. Всі поля є обов’язковими і необхідні для точного розрахунку.
Наявність відзнак категорії "За особливі заслуги перед Україною" може дати право на призначення додаткової пенсії у розмірах, встановлених законодавством. На цій сторінці Ви маєте можливість встановити ознаки щодо наявності цих нагород, відзнак тощо.
Вказуєте категорію, конкретні відзнаки (В колонці «Допомога» відразу з’явиться роз’яснення щодо відзнаки, за яким законом надається таке право особі та які документи підтверджують його)
Наявність окремих статусів, визначених законодавством, може дати право не лише на призначення додаткових надбавок, доплат та підвищень до пенсії, а й на пільгову пенсію. На цій сторінці Ви зможете встановити ознаку щодо наявності цих статусів.
Спочатку оберіть категорію, а потім конкретний статус зі списку (дуже зручно! В колонці «Допомога» відразу з’явиться роз’яснення щодо статусу та за яким законом надається такий статус особі)
Введіть інформацію про трудовий стаж та заробітки (офіційна заробітна плата)
Періоди трудового стажу вводяться кожний окремо. Якщо Ви працювали на основному місці роботи та за сумісництвом, то окремо вносимо дані за основним місцем роботи і окремо – за сумісництвом. Навіть, якщо Ви працювали на одному місці, але була перерва в стажі, вводимо окремо період до перерви, а потім період після. Для того, щоб додати період, натисніть кнопку «Додати період»
Періоди стажу до липня 2000 року, а також за відсутності коду реєстрації на електронний портал ПФУ, вводяться згідно трудової книжки вручну.
Починаючи з липня 2000 року всі дані страхового стажу є в електронному вигляді на порталі ПФУ. Це «Виписки з системи персоніфікованого обліку» (Форма ОК-5). Їх можна вивантажити прямо з Порталу Пенсійного фонду, але спочатку потрібно зареєструватись.
Для реєстрації на Порталі потрібно лише один раз прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом до територіального управління ПФУ та отримати код доступу на Портал (це безпека Ваших даних ).
Розуміємо, що похід до Пенсійного фонду Вас не дуже надихає, але, зробивши це один раз і витративши на заповнення заяви кілька хвилин, Ви матимете можливість надалі, не виходячи з дому, контролювати інформацію про свої періоди роботи та страховий стаж, а також сплату роботодавцем страхових внесків з Вашої заробітної плати.
Вибір за Вами: Ви можете вводити дані періодів трудового стажу вручну або отримати їх в електронному вигляді на порталі ПФУ та просто завантажити у свою ЕПС.
Як отримати Форму ОК-5 детальніше читайте у блозі «Що таке «Виписка з системи персоніфікованого обліку (Форма ОК-5)» та як її отримати» або у статті «Виписка з системи персоніфікованого обліку (форма ОК-5)»
Після того, як Ви вивантажили форму ОК-5 у форматі XML, її потрібно завантажити у свою пенсійну справу у «Періоди трудового стажу», натиснувши кнопку «Завантажити виписку з системи персоніфікованого обліку ПФУ (ОК-5)».
На останньому кроці отримуємо результати розрахунку.
Для цього вводимо параметри розрахунку. Якщо Ви вже отримуєте пенсію, то введіть дату первинного звернення до Пенсійного фонду за призначенням пенсії, вид призначеної пенсії, виберіть зі списку за яким законом Вам призначено пенсію та вкажіть її розмір.
Якщо Ви ще не отримуєте пенсію, а бажаєте дізнатись чи вже маєте право на пенсію та в якому розмірі або бажаєте зробити прогноз на майбутнє, то в графі «Дата розрахунку» вкажіть саме ту дату, на яку потрібно зробити розрахунок або залиште сьогоднішню.
У підпункті «Прогноз майбутньої пенсії» Ви отримуєте перелік всіх видів та розмірів пенсій, на призначення яких у Вас вже є право або буде в майбутньому. Відповідно до введених особистих даних, будуть запропоновані розрахунки пенсій за різними нормативно-правовими актами. На сторінці є можливість отримати у форматі pdf детальний протокол розрахунку з посиланнями на відповідну норму законодавчих актів, роздрукувати його або відправити по пошті. Для цього нажміть «детальний протокол розрахунку».
На сторінці є можливість отримати у форматі pdf детальний протокол розрахунку з посиланнями на відповідну норму законодавчих актів, роздрукувати його або відправити по пошті.
Сподіваємось, що ця стаття відповіла на Ваші запитання та прояснила деякі незрозумілі моменти!
Перейти до Пенсійного калькулятора
Добрий день. протокол розрахунку не враховано повний страховий стаж Чому.
Добрий день.
У "Пенсійному калькуляторі" створив Електронно-пенсійну справу (ЕПС).
Останнє місце роботи у трудовій книжці датоване 31.12.2016 року.
Із 26.01.2017 по 03.10.2017 року перебував на обліку у Центрі зайнятості.
Відповідний "Період трудової діяльності" в ЕПС також створений.
Але - ЧОМУСЬ для нього вказуються такі умови:
Документи:
Трудова книжка із оформленими належним чином записами про перебування на обліку в Центрі занятості та отримання допомоги по безробіттю
Запитання: у трудовій книжці ДІЙСНО ПОВИНЕН БУТИ ТАКИЙ ЗАПИС?
Дякую
додатково:
вказаний період (26.01.2017 - 03.10.2017) Калькулятор включає у трудовий та страховий стаж.
Оскільки виплати за весь період перебування на обліку у ЦЗ мені здійснювались - я так розумію, що інформація за цей період у ПФ є, навіть, якщо у трудовій книжці цього запису немає.
ЦЕ ТАК чи я помиляюсь?
Дякую.
При тарифном плане(базовый ) высылается ли расчёт пенсии в электронном виде?.