Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Статті

 • Головна
  Головна Тут ви можете знайти всі повідомлення в блозі на сайті.
 • Блогери
  Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.

Чи всі документи для призначення пенсії необхідно принести в один день?

Є документи, без яких пенсія за віком ніколи не буде призначена – це трудова книжка і довідки про заробітну плату. Без них ваша заява про призначення пенсії навіть не розглядатиметься.

А є документи, які в органи пенсійного фонду можна надати пізніше: їхня відсутність не лишає вас права на пенсію, а от їхня наявність дозволить трохи збільшити розмір вашої виплати. Про що, наприклад, йдеться?

Пізніше ви можете, зокрема, принести:

– довідку про заробітну плату за 60 місяців підряд за період до 2000 року, якщо розмір вашого заробітку після 2000 року менш вигідний для нарахування вашої пенсійної виплати;

– документи, що сприятимуть збільшенню вашого трудового стажу: диплом про вищу, середню спеціальну або професійно-технічну освіту; свідоцтво про народження дітей, якщо жінка не працювала до досягнення дітьми трирічного віку; довідки про роботу в інфекційних відділеннях, щоб відповідні періоди роботи можна було зарахувати у подвійному розмірі; військовий квиток тощо.

<Прийшовши до пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком, ви повинні обов’язково з’ясувати: чи доцільно було б для збільшення розміру вашої виплати, крім трудової книжки і довідки про зарплату, надати у фонд якісь додаткові документи. Від працівника фонду ви повинні домогтися, щоб він ретельно ознайомився з вашими основними документами і сказав, які конкретно додаткові документи ви можете ще подати і як саме вони вплинуть на розмір вашої виплати.

І от тут ми хочемо вас застерегти: якщо в пенсійному фонді з’ясується, що для більш позитивної картини вашої трудової біографії необхідно донести ті або інші документи, ви не повинні виходити з кабінету «просто так». Бо коли ви з подачі працівника пенсійного фонду підете збирати додаткові документи, не подавши заяву про призначення вам пенсії, трудову книжку і довідки про зарплату, ніякої пенсії вам не призначать. Ви втратите час, а відтак гроші. А збирати додаткові документи ви можете ой як довго, весь цей час не отримуючи свою виплату!

Щоб цього не сталося, щоб вам було призначено хоча б мінімальну пенсію, обов’язково треба домогтися від працівника фонду офіційного прийняття у вас заяви і основних документів, достатніх для призначення пенсії. Тобто того, щоб у фонді була відкрита ваша пенсійна справа. Тоді протягом 10 робочих днів на основі поданих вами документів (за умов, що до них не буде ніяких претензій) вам буде призначено пенсійну виплату.

Коли ж ви принесете додаткові документи, які дозволять перерахувати вашу виплату, працівники фонду обов’язково це зроблять. І ви почнете отримувати збільшений розмір пенсії.

Зауважимо, що такий алгоритм доцільно використовувати під час призначення будь-якого виду пенсії. Логіка проста: в період збирання додаткових документів краще отримувати хоч якусь виплату, аніж ніякої.

Коментарі

 • Кисельчук
  Кисельчук 07 квітня 2017

  Добрый день.Подскажите,пожалуйста,какой пакет документов необходим для начисления пенсии по инвалидности инвалиду войны 2 группы,участнику АТО,частному предпринимателю 45лет?Святошинский р-н.

 • Pensia.ua
  Pensia.ua 07 квітня 2017

  Добрый день.
  Пункт 2 Постанови Правління ПФУ №13-1 від 07.07.2014.
  Там перечислены все необходимые документы.

 • Михайло
  Михайло 04 грудня 2017

  Доброго дня! Звернувся у пенсійний фонд для призначення пенсії, але почув таке: 1) вицвіла печатка у трудовій книжці, тобто запис не є дійсним, потрібна окрема довідка, що підтверджує цей стаж; 2) нерозбірливий запис дати приказу про звільнення з іншого місця роботи, тобто знов-таки потрібна ще одна довідка; 3) в дипломі про середню спеціальну освіту зазначено 6 років навчання замість 4х (адже після 1 курсу я 2 роки проходив військову службу), тому час навчання не зараховуватиметься у трудовий стаж доки я не пред'явлю довідку з навчального закладу, що я дійсно там навчався.
  Оскільки за усіма цими довідками треба звертатися до установ на території Росії й зони АТО, у мене виникли такі серйозні питання: 1) чи є можливим проведення у подібному випадку експертизи документів і почерку? І куди саме звернутися? 2) як проходження строкової війської служби під час навчання у середньому спеціальному закладі може негативно впливати на сумарне включення цих років до трудового стажу? Заздалегідь щиро дякую за відповідь!

 • Для створення коментарів увійдіть або зареєструйтесь