Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Перерахунок та виплата щомісячного довічного грошового утримання

 • 24269
 • Версія для друку
 •  

Довічне грошове утримання суддям виплачується:

 • за рахунок коштів Державного бюджету України.

У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року діятиме новий порядок виплати пенсій (Закон України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)::

 • У період роботи на інших посадах/роботах щомісячне довічне грошове утримання, призначене відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», розмір якого перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, – з 1 січня не менше 1870,5 грн. (1247 грн. х 150%); з 1 травня –  1968 грн. (1312 грн. х 150%) , з 1 грудня – 2059,5 грн. (1373 грн. х 150%)., виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.
 • Після звільнення з роботи виплата щомісячне довічне грошове утримання поновлюється у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми:

Максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасово, у період з по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

 

Виплата  щомісячного довічного утримання, яке було нараховане  у зв'язку з відставкою, припиняється (стаття 139 Закону):

 • у разі припинення відставки судді.

Відставка судді припиняється у разі :

 • повторного обрання на посаду судді;
 • набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину;
 • припинення його громадянства;
 • визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 • його смерті.

У разі припинення відставки судді у зв’язку із набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину, пенсія судді нараховується на загальних підставах.

Виплата щомісячного довічного утримання за  минулий  час,  за час  перебування  особи  на  повному державному утриманні,  у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон,  утримання  надміру виплачених  сум  та відрахувань зі щомісячного довічного утримання здійснюється  у  порядку,  передбаченому  Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Постанова правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 № 3-1, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 200/14891 «Про затвердження Порядку подання документів для призначення і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України»).

Приклад

Чи правомірно нараховано пенсію судді, щодо якого набрав законної сили обвинувальний вирок за вчинення умисного злочину, на умовах Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"?

Так, рішення правильне.

Оскільки вирок щодо судді набрав законної сили, його відставка припинена, що, згідно норм статті 124 Закону, є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховане у зв'язку з відставкою.

У зв'язку із чим, пенсія судді нараховується на загальних підставах, згідно норм Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)