Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Як враховуються пільги при призначенні субсидії

 • 14049
 • Версія для друку
 •  

З 1.10.2014 року, відповідно до пункт 2 Постанови КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», пільги надаються, виходячи з соціальних норм та нормативів користування житлово-комунальними послугами.

Громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, встановлено соціальну норму житла для:

 1. оплати користування житлом/утримання житла - 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
 2. централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Для сімей ветеранів війни, що складаються лише з непрацездатних осіб (статті 12, 13, 14 і 15 Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”), у разі користування газопостачанням зазначена норма становить 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю.

Соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, співпадають (соціальні нормативи приведено в цьому документі в п.2 «Житлово-комунальні послуги, соціальні норми і нормативи».

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг - відповідно 1 тонна та один балон на домогосподарство на рік (відповідно до Постанови КМУ «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам». Вартість твердого (рідкого) палива та скрапленого газу при забезпеченні пільгами визначається відповідно до пункт 2 наведеної вище Постанови і співпадає з вартістю, яка враховується при розрахунку житлової субсидії (визначення вартості надано в «Тверде паливо і скраплений газ»).

 

Відповідно до Бюджетного Кодексу України  до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:

 • дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
 • неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або  інвалідами І групи;- особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
 • непрацездатні батьки;
 • особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги та проживає разом з ним.

Згідно Закону «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 1.01.2007 року до членів сім’ї громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать:

 • дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
 • непрацездатні батьки;
 • особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою – інвалідом І групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі;
 • особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)