Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему"

 • 18508
 • Версія для друку
 •  

Відповідно до Закону "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему" (далі - Закон) пенсійне забезпечення особам, які влаштувалися на роботу до 15.12.2000 року і які вивільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації встановлюються у вигляді:

Право дострокового виходу на пенсію відповідно до норм Закону мали працівники Чорнобильської АЕС, які (стаття 12 Закону із змінами внесеними відповідно до Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку із закриттям Чорнобильської атомної електростанції"):

 • влаштувалися на роботу до 15.12.2000 року;
 • і які вивільнилися з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації.

Вказаним особам дострокова пенсія призначалась за умови:

УВАГА!
З 1 січня 2015 року скасовано можливість дострокового виходу на пенсію особам, які вивільнились у зв'язку із закриттям ЧАЕС.
При цьому виплата раніше призначених пенсій продовжується.

Достроково призначені пенсії за віком, особам, звільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС, призначені до набрання чинності Законом України «Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76 – VІІІ) працюючим пенсіонерам не виплачується. (п.6 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76 – VІІІ).

Щомісячна доплата до пенсії відповідно до Закону "Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему"

Працівники Чорнобильської АЕС, відповідно до пункту «г» статті 12 Закону, мають право на призначення щомісячної доплати до пенсії за умови (Постанова КМУ від 13.09.2001 р. № 1155 "Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС" із змінами згідно Постанови КМУ від 25.03.2014 р. № 112 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення"):

 • що вони не працюють;
 • на 15.12.2000 р. перебували в трудових відносинах з Чорнобильською АЕС на постійній основі (крім сумісників);
 • мають право на отримання пенсії як на загальних, так і на пільгових умовах, а також по інвалідності;
 • вивільнені у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС;
  Розмір щомісячної доплати до пенсії визначається з розрахунку доплати за певну кількість років роботи на Чорнобильській АЕС.

Розмір щомісячної доплати до пенсії особам, які вивільнені у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС

Стаж роботи на Чорнобильській станціїРозмір доплати

до 5 років

237,25 гривні

за кожний наступний повний рік роботи

збільшується на 47,45 гривні

При цьому, максимальний розмір щомісячної доплати не може перевищувати розміру такого мінімуму.

До стажу роботи, що дає право на отримання щомісячної доплати, зараховується час роботи на Чорнобильській АЕС (з урахуванням пільгового обчислення стажу відповідно до статті 56 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (пункт 2 Постанови КМУ від 13.09.2001 р. № 1155 "Про встановлення щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв'язку із закриттям Чорнобильської АЕС" із змінами згідно Постанови КМУ від 25.03.2014 р. № 112 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення").

Періоди роботи на Чорнобильській АЕС, що зараховуються до стажу роботи, що дає право на отримання щомісячної доплати

Періоди роботи, які зараховуютьсяУмови, за яких ці періоди зараховуються

робота в післяаварійний період на постійних дільницях підприємств, задіяних на виконанні робіт на станції

якщо згідно з наказом по станції або вищестоящого органу вони увійшли до її складу

робота на виборних посадах, а також на інших посадах в органах, що здійснювали нагляд або контроль щодо діяльності Чорнобильської АЕС та дотримання законодавства

якщо їх робочі місця знаходилися безпосередньо на станції

час перебування на інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання, отриманого під час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або отриманої під час роботи на ній

якщо період після дня зняття інвалідності до дня прийняття на роботу не перевищує трьох місяців

час оплачуваної відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років

 

Стаж роботи, що враховується для виплати щомісячної доплати, обчислюється на підставі довідки, яка видається адміністрацією Чорнобильської АЕС за погодженням з профспілковим комітетом станції.

Приклади

Якщо працівнику ЧАЕС, звільненому у зв'язку із закриттям ЧАЕС, призначена дострокова пенсія за віком, він працює і йому не виповнилося встановленого Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку.

На період роботи і до досягнення пенсійного віку така пенсія не буде виплачуватись.

 

Якщо особа - працівник ЧАЕС, звільнений у зв'язку із закриттям ЧАЕС, знаходився в оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Цей період зараховується до стажу роботи, що дає право на отримання щомісячної доплати відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку із закриттям Чорнобильської атомної електростанції».

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Відповідно іншим спеціальним законодавчим актам"