Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Документи, необхідні для призначення (перерахунку) пенсій чорнобильцям

  • 32752
  • Версія для друку
  •  

При призначенні пенсії за віком за  нормами статті 55 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до Пенсійного фонду надаються документи:

1.

Заява про призначення пенсії

2.

Довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику.

3.

Документи про стаж (Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою КМУ від 12.08.93 р. № 637)

4.

Довідка про заробітну плату особи за період страхового стажу до 01.07.2000р. а починаючи з 01.07.2000р. індивідуальні відомості про застраховану особу надаються відділом персоніфікованого обліку (за формою згідно із додатками 2, 3 до Порядку № 22-1).

5.

Особа, яка звертається за пенсією (незалежно від виду пенсії), повинна пред'явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

Крім паспорту, за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймається довідка уповноважених органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.

Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання (реєстрації).

6.

Фотокартка особи, якій призначається пенсія (для видачі пенсійного посвідчення).

7.

Посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідної категорії

8.

Для осіб, відряджених для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою Постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 № 122, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,

9.

Для осіб, призваних на військові збори для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

10.

Посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи відповідної категорії та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії).

 При призначення пенсії по інвалідності за нормами статті 54 Закону крім документів, зазначених вище, подається довідка МСЕК, яка засвідчує причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.

При призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника за нормами статті 54 Закону подаються документи, які підтверджують участь годувальника у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (перелічені вище), а також експертний висновок із встановлення причинного зв'язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Для призначення щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи надається посвідчення члена сім'ї особи, яка померла внаслідок Чорнобильської катастрофи, та експертний висновок щодо встановлення причинного зв'язку смерті з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)