Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Визначення розміру державної пенсії чорнобильцям

  • 30494
  • Версія для друку
  •  

Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови наявності певного стажу роботи (частина 2 статті 56 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон). 

Тимчасово, у період з по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Збільшення розміру чорнобильських пенсій

Необхідний стажЗбільшення розміру пенсії

чоловіки - 20 років, жінки - 15 років

на 1% заробітку за кожний наступний рік такої роботи, але не вище 75% заробітку,

громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше

на 1% заробітку за кожний наступний рік такої роботи не вище 85% заробітку

Обчислення середньомісячного заробітку для призначення чорнобильської пенсії провадиться відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У разі обчислення пенсії за двоскладовою формулою за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення менший строк заробіток для призначення пенсії визначається в іншому порядку (стаття 57 Закону).

Визначення заробітку для призначення пенсії, особам, які пропрацювали на територіях радіоактивного забруднення строк менше ніж 12 місяців

Який період відпрацьовано на територіях радіоактивного забрудненняМеханізм визначення середньомісячного заробітку

менше 12 місяців

середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців

не менше 30 календарних днів у двох місяцях

середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи

менше місяця

середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі

Пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва або захворювання, пенсію у зв’язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи може бути призначено на бажання громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (стаття 54 Закону).

Розмір пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва або захворювання, пенсію у зв’язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи залежність від кількості відпрацьованих місяців у зоні відччудження (Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим Постановою КМУ № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” із змінами згідно Постанови КМУ від 25.03.2014 р. № 112 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення"). 

Заробітна плата з якої, за бажанням особи може бути обчислення пенсіїПеріод відпрацьований в зоні відчудження

за будь-який повний календарний місяць роботи в зоні відчудження

відпрацювала в зазначеній зоні із дня аварії не менше 12 місяців підряд

працювала на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менш як 12 місяців із 26.04.1986 року по 1.08.1987 року

за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження

особа пропрацювала в зоні відчуження менш як 12 місяців підряд

за роботу в зоні відчуження за весь фактично відпрацьований час в одному з неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження

Якщо особа пропрацювала в зоні відчуження менш ніж календарний місяць у 1986-1990 роках

визначення заробітної плати для обчислення пенсії здійснюють, виходячи з того, що одну повну вахту (не менш як 14 робочих днів підряд) вважають за повний місяць

Якщо робота відбувалася вахтовим методом

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі і стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Призначення пенсії із заробітної плати, одержаної за роботу за межами зони відчуження, провадиться на загальних підставах відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали