Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Державна соціальна допомога на догляд відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам"

  • 9500
  • Версія для друку
  •  

Право на отримання Державної соціальної допомоги на догляд в органах Пенсійного фонду України мають особи, які отримують пенсію в підвідомчих управлінням Пенсійного фонду:

Державна соціальна допомога на догляд призначається у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність в залежності від категорії інвалідів.

 

Розміри державної соціальної допомоги на догляд (статті 8 Закону «Про державну соціальну допомогу особам, що не мають права на пенсію, та інвалідам»).

Категорії отримувачівРозмір допомоги на догляд у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність
  • інвалідам війни І групи підгрупи "А", які отримують пенсію по інвалідності відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які брали безпосередню участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з Японією, які одержують пенсії за віком, по інвалідності або за вислугу років;
  •  особи, яким призначено пенсії за вислугу років відповідно до Закону і які є інвалідами I групи із числа інвалідів,віднесених до підгрупи «А» інвалідів війни, або є одинокими пенсіонерами і за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують догляду

100 %

  • інвалідам війни І групи підгрупи «Б», які отримують пенсію по інвалідності відповідно до Закону; які брали безпосередню участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни та війни 1945 року з Японією, які одержують пенсії за віком, по інвалідності або за вислугу років;
  • особам, яким призначено пенсії за вислугу років відповідно до Закону і які є інвалідами I групи (із числа інвалідів, віднесених до підгрупи «Б» I групи інвалідів війни), або є одинокими пенсіонерами і за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують догляду.

50%

30%

25 %

15 %

 

Перша група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б, відповідно до Закону "Про реабілітацію інвалідів в Україні", залежно від ступеня втрати здоров'я інваліда та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді.

До підгрупи А першої групи інвалідності відносяться особи з виключно високим ступенем втрати здоров'я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або нагляду інших осіб і які фактично не здатні до самообслуговування.

До підгрупи Б першої групи інвалідності відносяться особи з високим ступенем втрати здоров'я, значною залежністю від інших осіб у забезпеченні життєво важливих соціально-побутових функцій і які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування.

Державна соціальна допомога на догляд не призначається:

  • особам, які одержують соціальні пенсії або надбавки до пенсії на догляд відповідно до законодавства, що діяло раніше (тобто відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення»);
  • інвалідам, яким призначено  відшкодування  витрат  на  догляд відповідно  до  Закону.

Державна соціальна допомога  на  догляд,  призначена  особам, зазначеним  у  статті  7 Закону,  виплачується незалежно від одержуваних ними інших видів допомоги,  стипендій,  аліментів  або інших доходів (стаття 10 Закону).

Державна соціальна  допомога  на  догляд  не  виплачується  в період,  коли особа працює (крім інвалідів I групи) або  перебуває на повному державному утриманні.

Призначення і виплата державної соціальної допомоги на догляд здійснюються  згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд,  визначеному Постановою КМУ від 2.04.2005 р. № 261.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали