Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні»

  • 19689
  • Версія для друку
  •  

Держа́вна податко́ва служба Украї́ни — колишній центральний орган виконавчої влади, що очолював систему органів державної податкової служби України.

Державна податкова служба України була ліквідована внаслідок об'єднання з Державною митною службою України в Міністерство доходів і зборів України 24.12.2012 року.

На базі Міністерства доходів і зборів була утворена Державна фіскальна служба (Постанова КМУ від 21.05.2014 р. № 160).

УВАГА! З 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначалось відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
(Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII).
Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.
Пенсії, призначені до 1 червня 2015 року, продовжуватимуть виплачувати у раніше встановленому розмірі.
Особам, яким було призначено такі пенсії до 1 червня 2015 року та, які на даний час працюють на посадах, що давали право на пенсію відповідно до вищезазначених законів, після звільнення буде поновлено виплату призначеної пенсії.

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам призначається на загальних умовах. (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього Закону.

 Статус посадових осіб органів Державної податкової служби визначено статтею 15 Закону «Про державну податкову службу в Україні» (втратив чинність на підставі Закону від 05.07.2012р. №5083-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв'язку з проведенням адміністративної реформи в Україні»).

Пенсійне забезпечення посадових осіб органів Державної податкової служби здійснюється впорядку та на умовах, передбачених Законом «Про державну службу» (стаття 344 Податкового кодексу України, у редакції Закону від 04.07.2013 № 404-VII).

Час роботи на посадах керівних  працівників  і  спеціалістів у апараті органів  Державної податкової служби зараховується до стажу державної служби(Порядок обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою КМУ від 3.05.1994 р. № 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби").

При цьому період роботи посадових осіб (у тому числі тих, яким присвоєно спеціальні звання) в контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону про держслужбу незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку, передбаченого Законом про держслужбу (стаття 344 Податкового кодексу України, у редакції Закону від 04.07.2013 № 404-VII).

УВАГА!

Згідно із Законом від 04.07.2013 № 404-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» в тексті Податкового кодексу слова "органи державної податкової служби" замінено на «контролюючі органи».

Пенсія посадовим особам контролюючих органів призначається за умов та у розмірах визначених  Законом “Про державну службу”.

Тимчасово, у період по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Заробітна плата для призначення пенсій посадовим особам контролюючих органів визначається згідно Порядку визначення заробітної плати під час призначення пенсій відповідно до Закону «Про державну службу».

У порядку та на умовах визначених статтею 37 Закону "Про державну службу" посадовим особам контролюючих органів призначається пенсія:

Порядок, строки  призначення (перерахунку) та виплати пенсій посадовим особам контролюючих органів здійснюється відповідно до вимог Закону "Про державну службу".

Пенсійне забезпечення працівників контролюючих органів, їх установ та організацій, які не є посадовими особами, здійснюється на підставах та в порядку, встановлених законодавством. 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Відповідно іншим спеціальним законодавчим актам"