Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії науковцям

  • 6477
  • Версія для друку
  •  

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково-педагогічного) працівника за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв

Заробітна плата наукових працівників:

При нарахуванні наукової пенсії, враховується заробіток (част. 3 статті 37 Закону).

 

Умови врахування заробітку за інший період роботи для призначення наукової пенсії

УмовиПеріод за який береться заробіток

за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами

у період до 1.01.2016 року

враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1.07.2000 року незалежно від перерв.

якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менш як 60 календарних місяців

 

З періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, може бути виключено (част. 4 стаття 37 Закону):

  • період до 60 календарних місяців підряд, за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10% тривалості наукового стажу.

У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, з урахуванням виключення, передбаченого част. 4 стаття 37 Закону, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

Для обчислення заробітку під час призначення пенсії науковому (науково-педагогічному) працівнику застосовується середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Приклад

При призначенні пенсії науковий працівник виявив бажання врахувати свою заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1.07.2000 року.

Цей період буде враховано при умові підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. Таке право надається пенсіонерам до 1.01.2016 року.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали