Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Розмір пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам

  • 14083
  • Версія для друку
  •  

З 1 січня 2016 року пенсії по спецзаконах призначаються на загальних умовах, тобто за нормами єдиного закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього закону

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються:

  • в розмірі 60% від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Максимальний розмір пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам визначається за нормами Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в межах максимального розміру пенсії за віком.

Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Приклад

В якому розмірі буде призначена пенсія особі, яка в квітні 2015 року досягає віку, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону “Про наукову і науково-технічну діяльність”, має стаж наукової роботи понад 22 роки, страхового стажу – 37 років?

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60% від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 Закону “Про наукову і науково-технічну діяльність” та частини другої статті 40 Закону "Про загальнообов'язкове  державне  пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

При цьому пенсія, призначена відповідно до статті 24 Закону “Про наукову і науково-технічну діяльність”, в період роботи на посадах, які дають право на призначення наукової пенсії виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад - у розмірі, обчисленому відповідно до наукового Закону.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали