Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Умови призначення та виплати щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів

  • 13370
  • Версія для друку
  •  

Членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, пенсії призначаються відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» .

Членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, до пенсії у зв'язку із втратою годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї встановлюється доплата:

У разі збільшення прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, здійснюється перерахунок розміру доплати до пенсії у зв'язку із втратою годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання з дати встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Умови призначення та виплати щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей шахтарів за рахунок коштів Державного бюджету в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.

Членами сім'ї шахтаря визначено (част. 3 статті 6 Закону):

  • дружину (чоловіка);
  • дітей віком до 18 років (а тих, що навчаються за денною формою навчання, - віком до 23 років);
  • непрацездатних батьків шахтаря, яких відповідно до закону зобов'язаний утримувати такий працівник;
  • повнолітніх непрацездатних дітей шахтаря, зокрема дітей, які мають інвалідність.

Доплата до пенсії встановлюється з дати призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, але не раніше ніж було встановлено відповідні законодавчі норми.

 

Терміни з яких може призначатись надбавка до пенсії у зв'язку з втратою годувальника

З якої дати набрали чинності відповідні законодавчі нормиРізновиди пенсій у зв'язку з втратою годувальника (в залежності від причини смерті годувальника)

не раніше 16.09.2008 р. - дати набрання чинності Законом

членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві

не раніше 22.07.2009 р. - дати набрання чинності Законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо престижності шахтарської праці"

членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок професійного захворювання

 Доплата до пенсії у зв'язку з втратою годувальника виплачується органами Пенсійного фонду щомісяця разом з пенсією протягом періоду, на який її призначено.

Фінансування пенсій у зв'язку із втратою годувальника та щомісячної доплати до пенсії у зв'язку із втратою годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї шахтаря, смерть якого настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійно здійснюється з різних джерел фінансування.

 

Джерела фінансування пенсій у зв'язку із втратою годувальника та щомісячної доплати до неї

Види виплатДжерела фінансування

пенсій у зв'язку із втратою годувальника, смерть якого настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

(постанова ППФ України, Правління фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003 № 5-4/4 Про затвердження Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.05.2003 р. за № 376/7697).

Доплата до пенсій у зв'язку із втратою годувальника, смерть якого настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання

за рахунок коштів Державного бюджету (пункт 6 Порядку встановлення членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, щомісячної доплати до пенсії у зв'язку з втратою годувальника, затвердженого Постановою КМУ від 24.09.2008 р. № 862).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали