Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Особливості призначення та виплати пільгової пенсії за віком шахтарям

  • 15161
  • Версія для друку
  •  

Особливість пільгових пенсій шахтарям (стаття 8 Закону "Про підвищення престижності шахтарської праці" (далі - Закон)):

  • пенсія призначається незалежно від місця останньої роботи.

 

Мінімальний розмір пільгової пенсії за віком шахтарям визначається (стаття 8 Закону):

 

Мінімальний розмір пенсії шахтарям (стаття 8 Закону):

  • у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

 

Визначення заробітної плати шахтарям, з якої обчислюється розмір пенсії, проводиться відповідно до стаття 40 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Якщо розмір пенсії шахтаря, обчислений зарахуванням страхового стажу та заробітку відповідно до норм Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не досягає трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, йому здійснюється доплата до зазначеного мінімального розміру.

У зв'язку підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність мінімальна пенсія шахтарям підлягає перерахунку.

До уваги!

Розмір пенсії шахтарям, що працюють на видобутку корисних копалин, які не зазначені в стаття 1 Закону, визначається на загальних підставах.

 Виплата пенсій шахтарям здійснюється за рахунок різних джерел фінансування.

 Джерела фінансування пенсій шахтарям

за рахунок коштів Пенсійного фонду Україниза рахунок коштів Державного бюджету України

Частина пенсії, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

Доплата до пенсії, що перевищує цей розмір пенсії із солідарної системи

Доплата до пенсія для осіб, які працюють, здійснюється лише після звільнення з роботи або припинення такої діяльності (з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності) (стаття 42 Закону “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”).

Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується (стаття 24 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»):

  • до страхового стажу для призначення пенсії за віком;
  • до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали