Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійне забезпечення відповідно до Положення про помічника-консультанта народного депутата України

  • 23277
  • Версія для друку
  •  

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року  помічникам-консультантам народного депутата України, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються (ст. 64 Закону України «Про Національний банк України» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)

Народний депутат може мати до тридцяти одного помічника-консультанта (стаття 34 Закону "Про статус народного депутата України").

 

УВАГА! З 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначалось відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
(Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII).
Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.
Пенсії, призначені до 1 червня 2015 року, продовжуватимуть виплачувати у раніше встановленому розмірі.
Особам, яким було призначено такі пенсії до 1 червня 2015 року та, які на даний час працюють на посадах, що давали право на пенсію відповідно до вищезазначених законів, після звільнення буде поновлено виплату призначеної пенсії.

З 1 січня 2016 року пенсії по спецзаконах призначаються на загальних умовах, тобто за нормами єдиного закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього Закону.

Раніше на чотирьох помічників-консультантів народного депутата поширювалась дія Закону "Про державну службу". Період роботи вказаних осіб на посаді помічників – консультантів зараховувався їм до стажу державної служби, відповідно до умов стаття 25 Закону

Заробітна плата для призначення пенсій помічникам-консультантам народного депутата, на яких поширювалась дія Закону визначалась згідно Порядку визначення заробітної плати під час призначення пенсій відповідно до Закону.

В порядку і на умовах визначених стаття 37 Закону помічникам-консультантам народного депутата, на яких поширювалась дія Закону призначалась пенсія:

Порядок, строки  призначення (перерахунку) та виплати пенсій помічникам-консультантам народного депутата, на яких поширювалась дія Закону здійснювалась відповідно до вимог Закону.

Період перебування на посаді помічника-консультанта народного депутата України, який працює у м. Києві за строковим трудовим договором на постійній основі зараховується до трудового стажу за спеціальністю такого помічника-консультанта (пункт 7 статті 1.1. Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13.10.1995 № 379/95-ВР).

Заробітна плата, яку помічник-консультант народного депутата України одержував під час роботи на цій посаді за сумісництвом, входить у суму заробітку для обчислення пенсії

Приклад

Якщо помічник народного депутата, який працює за строковим трудовим договором, не належить до помічників, на яких поширюється дія Закону "Про державну службу", яку пенсію йому буде призначено?

Пенсія йому буде призначена на загальних підставах згідно Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", або на умовах, визначених іншими законами України якщо для цього будуть виконані відповідні умови. 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Відповідно іншим спеціальним законодавчим актам"