Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Перерахунок пенсій призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

  • 25195
  • Версія для друку
  •  

Усі призначені за Законом “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (далі - Закон) пенсії підлягають перерахунку у зв'язку:

Перерахунок пенсій здійснюється:

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Розміри пенсій особам з числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, підлягають перерахунку у випадку, передбаченому частиною другою статті 42 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсіонерам з числа військовослужбовців строкової служби, які пропрацювали після призначення пенсії по інвалідності не менш як 2 роки з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, за їх заявою, здійснюється перерахунок пенсії, з урахуванням заробітку, що визначається в порядку, передбаченому Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На таких же умовах провадиться перерахунок пенсії, призначеної у мінімальному розмірі у зв'язку з відсутністю заробітку (стаття 44 Закону).

В разі дальшого зростання заробітку пенсіонера провадиться новий перерахунок пенсії за його заявою. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через 2 роки роботи після попереднього перерахунку. 

Приклад

Чи має право пенсіонер на перерахунок пенсії з урахуванням стажу роботи після призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”?

Ні. Законом не передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після звільнення зі служби, а період роботи в цивільних організаціях зараховується в загальний страховий стаж, який дає право на призначення пенсії за віком згідно із Законом “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” при досягненні пенсійного віку встановленого цим Законом.

 

Чи є це підставою для перерахунку пенсії по інвалідності, призначеної в 1990 році відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” присвоєння чергового військового звання?

 Ні. Відповідно до статті 63 Закону, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх в у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

 

Чи буде зроблено перерахунок пенсії після демобілізації військовому пенсіонеру, мобілізованому до Збройних Сил України?

Так. Відповідно до статті 2 Закону, після звільнення із служби виплата пенсії здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день демобілізації. Якщо новий розмір пенсії буде нижчим за розмір, який Ви отримували в мирний час, виплата пенсії здійснюється у розмірі, який Ви отримували на день призову на службу у зв’язку з мобілізацією.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Підрозділ "Пенсії осіб, звільнених з військової служби"