Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Надбавки до пенсій військовослужбовцям

  • 30392
  • Версія для друку
  •  

До військових пенсій за вислугу років та по інвалідності нараховується надбавка непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї (стаття 24 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"  (далі – Закон)).

На кожного непрацездатного члена сім'ї вона становить 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (надбавка нараховується тільки на тих членів сім'ї, які не одержують пенсійні виплати із солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу на дітей одиноким матерям).

Приклад

Чи має право військовий пенсіонер на призначення до пенсії надбавки на утриманця - дружину, яка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею восьмирічного віку, якщо дружина не звільнена з роботи, а тимчасово не працює у зв'язку з перебуванням у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Відповідно до пункту “а” статті 16 Закону, надбавка призначається непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника (стаття 30).

Відповідно до пункту “д” частини четвертої статті 30 Закону, непрацездатним членом сім'ї вважається дружина, яка зайнята доглядом за дітьми, які не досягли восьмирічного віку, і не працює.

Оскільки у даному випадку дружина знаходиться в трудових відносинах з роботодавцем, то її не можна вважати непрацюючою незалежно від того, що вона знаходиться у частково оплачуваній відпустці.

У такому випадку дружина не належить до членів сім'ї, на яких нараховується надбавка до пенсії непрацюючого пенсіонера.

 

Чи маю право приватний підприємець на одержання надбавки до пенсії на 15-річну доньку?

Ні. Відповідно до пункту “а” статті 16 Закону, до пенсії за вислугу років нараховується надбавка непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника, - на кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 54 Закону визначено, що пенсіонерам, які мають прибуток від заняття підприємницькою діяльністю, надбавки до пенсії на непрацездатних членів сім'ї не нараховуються.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)
Підрозділ "Пенсії осіб, звільнених з військової служби"