Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Умови призначення пенсій відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»

  • 10474
  • Версія для друку
  •  

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам призначається на загальних умовах. (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього Закону.

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року  діятиме новий порядок виплати пенсій особам, які працюють на посадах та на умовах, передбачених законом України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» незалежно від її виду (за віком, по інвалідності, втраті годувальника), зазначеній категорії осіб поновлено з 1 травня 2016 року у розмірі 85% призначеного розміру (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), але не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність)

Сьогодні пенсії журналістам державних та комунальних засобів масової інформації призначається на загальних умовах відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

За новим Законом України "Про державну службу" (далі – Закон) передбачено право на призначення пенсії на спеціальних умовах державним службовцям за наступних умов:

  • якщо на дату набрання чинності зазначеного Закону державні службовці займають посади державної служби та мають не менш ніж 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців;
  • якщо на дату набрання чинності Закону особи мають не менш ніж 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців (незалежно від факту роботи чи посади за останнім місцем роботи на дату набрання чинності Законом).

При цьому такі посади визначено статтею 25 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII "Про державну службу" (далі Закон 3723-XII) та нормативними актами Кабінету Міністрів України.

Слід зазначити, що Закон на сьогодні не містить норм щодо його поширення на інші категорії осіб, крім тих, які є безпосередньо державними службовцями. Наприклад, журналістам комунальних та державних засобів масової інформації, посадовим особам місцевого самоврядування, митникам та іншим категоріям, прирівняним до державних службовців, на яких раніше поширювався порядок призначення пенсії державного службовця, пенсію як державним службовцям не назначатимуть.

Тобто визначений Законом порядок пенсійного забезпечення застосовується лише до державних службовців.

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)