Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Особливості обчислення стажу роботи, необхідного для призначення пенсій працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз

  • 8380
  • Версія для друку
  •  

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам призначається на загальних умовах. (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього закону.

До стажу роботи за вислугу років, що дає право на призначення пенсій за вислугу років працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз зараховується:

  • стаж роботи на посадах, передбачених схемою посадових окладів керівних працівників, судових експертів, наукових працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз,
  • за наявності кваліфікації судового експерта.

Залежно від спеціалізації експерту присвоюється кваліфікація судового експерта з правом проведення певного виду експертизи та кваліфікаційний клас.

Наявність певного кваліфікаційного класу є підставою присвоєння державному атестованому судовому експерту відповідного рангу державного службовця (стаття 16 Закону «Про судову експертизу»).

Положення про кваліфікаційні класи судових експертів, які містять повний перелік посад і відповідних їм кваліфікаційних класів судових експертів затверджені Міністерством юстиції України та Міністерством охорони здоров'я України і узгоджені з Головним управлінням державної служби:

УВАГА! До стажу роботи за вислугу років, що дає право на призначення пенсій працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз не зараховується стаж роботи на посадах судових експертів, які є військовослужбовцями та особами начальницького складу або рядового складу органів внутрішніх справ  (порядок обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз, затвердженого Постановою КМУ від 30.03.2011 № 314 "Про умови оплати праці працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз").

До стажу роботи за вислугу років, що дає право на призначення пенсій за вислугу років працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз включається також час:

  • коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково;
  • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, або коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна) - не більш як до досягнення нею 16-річного віку;
  • підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після направлення на підвищення кваліфікації працював на зазначених вище посадах.
Приклад

Чи зараховується до стажу державної служби періоди роботи в обласному бюро судово-медичної експертизи на посаді судового експерта у зв'язку із набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.2011 № 314?

Так. Періоди роботи працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз на посадах, які було віднесено до відповідних категорій посад державних службовців згідно із Розпорядженням КМУ від 31.08.1995 № 558-р до 08.04.2011 зараховуються до двадцятирічного стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону “Про державну службу”.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)