Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Умови призначення пенсій відповідно до Закону «Про судову експертизу»

  • 9891
  • Версія для друку
  •  

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям та прирівняним до них особам призначається на загальних умовах. (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього закону.

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року особам, у період роботи на посадах судових експертів, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (ст. 18 Закону України «Про судову експертизу» )

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми:

На працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служб поширюються особливості матеріального та соціально-побутового забезпечення, передбачені Законом «Про державну службу».

Право на отримання пенсій відповідно до Закону «Про судову експертизу» (далі - Закон) мають виключно працівники державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служб (стаття 18 Закону), тобто «цивільних» судових експертів державних спеціалізованих експертних установ (СЕУ) системи:

  • Міністерства юстиції України;
  • Міністерства охорони здоров'я України;
  • працівників експертних служб Міністерства оборони;
  • Служби безпеки України;
  • Державної прикордонної служби України,

які атестуються як судові експерти, що мають статус державного службовця і на яких поширюється дія пунктів 10-12 Прикінцевих положень Закону 889-19 від 10.12.2015 р. «Про державну службу»

Тобто, пенсія працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служб призначається за умов та у розмірах визначених Законом “Про державну службу”.

Стаж роботи для призначення пенсії за вислугу років працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служ визначається згідно Порядку обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз, затвердженого постановою КМУ від 30.03.2011 № 314 "Про умови оплати праці працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз".

Заробітна плата для призначення пенсій працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служб визначається згідно Порядку визначення заробітної плати під час призначення пенсій відповідно до Закону «Про державну службу».

Схема посадових окладів керівних працівників, судових експертів, наукових працівників (не військовослужбовців і тих, що не мають звань рядового і начальницького складу) державних спеціалізованих установ судових експертиз та розміри надбавок за кваліфікаційні класи судових експертів затверджені додатками 1 та 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2011 № 314.

В порядку і на умовах визначених статтею 37 Закону "Про державну службу" працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служб, на яких поширюється дія пунктів 10-12 Прикінцевих положень Закону 889-19 від 10.12.2015 р. «Про державну службу» призначається пенсія:

Порядок, строки  призначення(перерахунку) та виплати пенсій  працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз та відомчих експертних служб здійснюється відповідно до вимог Закону "Про державну службу".

Тимчасово, у період з по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Приклад

Діючий судовий експерт експертної служби Міністерства оборони України звернувся за призначенням пенсії. Він має загального стажу 38 років, стажу експертної роботи 11 та досяг віку 62 років.

 

Оскільки, згідно Порядку обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років працівникам державних спеціалізованих установ судових експертиз, затвердженого Постановою КМУ від 30.03.2011 № 314 "Про умови оплати праці працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз", робота на посаді судового експерта експертної служби Міністерства оборони України зараховується до стажу за вислугу років і особа досягла встановленого законодавством пенсійного віку, він матиме право на призначення пенсії на умовах Закону "Про державну службу".

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)