Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Розмір щомісячного довічного грошового утримання та його виплата

  • 15402
  • Версія для друку
  •  

Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відсотках до грошового утримання судді, що працює на відповідній посаді (частини 3 статті 142 Закону "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон)):

Грошове утримання судді (суддівська винагорода) складається з посадового окладу та доплат до нього. (стаття 135 Закону).

 

Розмір щомісячного довічного грошового утримання

Категорії  осібРозмір щомісячного довічного грошового утриманняГрошове утримання судді з якого призначається довічне грошове утримання

Судді у відставці

50%

Від грошового утримання судді, що працює на відповідній посаді

За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді, але не більше 90% суддівської винагороди судді, обчисленої відповідно до Закону.

Згідно пункту 25 Прикінцевих та перехідних положень: Право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному цим Законом, має суддя, який за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердив відповідність займаній посаді (здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді) або призначений на посаду судді за результатами конкурсу, проведеного після набрання чинності цим Законом, та працював на посаді судді щонайменше три роки з дня прийняття щодо нього відповідного рішення за результатами такого кваліфікаційного оцінювання або конкурсу.

В інших випадках, коли суддя іде у відставку після набрання чинності цим Законом, розмір щомісячного довічного грошового утримання становить 80 відсотків суддівської винагороди, обчисленої відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529; 2015 р., №№ 18-20, ст. 132 із наступними змінами)

Розмір щомісячного довічного грошового утримання визначається на підставі довідки про розмір грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. (Додаток 2 до Порядку подання документів для призначення і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.01.2008 № 3-1)

 

Приклад

Якщо збільшується розмір грошового утримання діючих суддів Конституційного Суду України.

У цьому разі здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді. Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання здійснюється з усієї суми заробітної плати діючих суддів Конституційного Суду України з дня виникнення права на відповідний перерахунок.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)