Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Умови призначення суддям пенсій або щомісячного довічного грошового утримання

  • 25145
  • Версія для друку
  •  

Суддею є громадянин України, який призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.

Судді в Україні мають єдиний статус незалежно від місця суду в системі судів загальної юрисдикції чи адміністративної посади, яку суддя обіймає в суді.

Пенсійне забезпечення суддів, умови і порядок його надання врегульовані:

На отримання пенсійного забезпечення мають право судді у відставці.

Судді у відставці, які досягли пенсійного віку:

До досягнення 62-річного віку право на пенсію за віком або щомісячне довічне грошове утримання мають — чоловіки 1955 р. народження і старші після досягнення ними певного віку. 

Вік виходу на пенсію чоловіків – суддів

Вік виходу на пенсіюДата народження

61 рік

01.01.1954 р. по 31.12.1954 р.

61 рік 6 місяців

01.01.1955 р. по 31.12.1955 р.

Судді у відставція, які досягли вказаного віку мають право на призначення пенсії за Законом (частина 1 статті 142 Закону "Про судоустрій і статус суддів") або щомісячного довічного грошового утримання.

Суддя у відставці, який не досяг пенсійного віку, встановленого частиною 1 статті 142 Закону "Про судоустрій і статус суддів", отримує щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею віку, встановленого частиною першою цієї статті, за ним зберігається право на отримання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, визначених Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

 

Вийти у відставку має право лише суддя, який має стаж роботи на посаді судді, що визначається відповідно до статті 137 цього Закону, не менше двадцяти років. (стаття 116 Закону)

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)