Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Порядок, строки призначення (перерахунку) та виплати пенсій народним депутатам

  • 10144
  • Версія для друку
  •  

Умови та порядок перерахунку призначених пенсій народним депутатам визначаються Кабінетом Міністрів України (ст. 20 Закону України «Про статус народного депутата»)

 

Пенсія відповідно до норм ст. 20 Закону України «Про статус народного депутата» не призначається народному депутату України, повноваження якого припинено достроково у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього, або за рішенням суду у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, або якого було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, наслідком чого не стало дострокове припинення повноважень цього народного депутата. (част.12 ст. 20 Закону України «Про статус народного депутата»).

УВАГА!
Тимчасово! У період до 31 грудня 2017 року діятиме новий порядок виплати пенсій (ст. 20 Закону України «Про статус народного депутата України»):

  • особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які займають посади державної служби, визначені Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу", а також працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;
  • У період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, – 1968 грн. (1312,00 грн. х 1,5). З 1 січня 2018 року пенсія працюючому народному депутату в період виконання депутатських повноважень та колишньому народному депутату, який працює на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про наукову і науково-технічну діяльність", виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування"
  • Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України».

 

ЦЕ ВАЖЛИВО!
Пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на "спецпосаді" та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.

 

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми (на будь - якій роботі вони будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі):

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасово, у період до 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Приклад

Колишній народний депутат – отримувач пенсії, працевлаштувався на посаду державного службовця після 01.10.2011.

Виплата його пенсії буде здійснюватись у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Тільки після звільнення з цієї посади виплата пенсії буде здійснюватися у повному розмірі, обчисленому відповідно до Закону

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)