Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Розмір пенсій за віком призначених відповідно до Закону України "Про статус народного депутата України"

  • 6803
  • Версія для друку
  •  

Пенсія народному депутату  призначається із заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011 р. — страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. (абзац 1 частини 12 статті 20 Закону «Про статус народного депутата України» (далі - Закон)).

1

Розмір пенсії народного депутата

Категорії  осібРозмір пенсіїЗаробітна плата для призначення пенсії

Народні депутати

60%

Від суми місячної заробітної плати працюючого народного депутата, з урахуванням всіх доплат та надбавок до посадового окладу з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011 р. — страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Максимальний розмір пенсії народного депутата (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (абзац 7 частини 12 статті 20  Закону).

Тимчасово, у період до 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

 

Приклад

Якщо у 2017 році народному депутату буде призначена пенсія.

Пенсію буде призначено в межах максимального розміру пенсії за віком, який  з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів установленого для осіб, які втратили працездатність (абзац 7 частини 12 статті 20 Закону).

Тобто її максимальний розмір становитиме 13120 грн. (1312 грн. х 10, де 1312 грн. – це прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність) (Закон «Про державний бюжет України на 2017 рік»). Але згідно діючих обмежень, розмір максимальної пенсії становитиме 10740 грн.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)