Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Умови призначення пенсій по інвалідності та втраті годувальника відповідно до Закону "Про прокуратуру"

  • 10614
  • Версія для друку
  •  
Пенсії по інвалідності
Умови:Розмір пенсії по інвалідності:
  1. Визнання прокурора або слідчого інвалідом I або II групи.
  2. Стаж роботи в органах прокуратури не менше 10 років.
  60 % від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Пенсії у зв'язку з втратою годувальника
Умови: Розміри пенсії у зв'язку з втратою годувальника:
  
  1. Стаж роботи в органах прокуратури померлого годувальника не менше 10 років.
  2. Належність до членів сім'ї померлого прокурора або слідчого.

До членів сім'ї відносяться: - батьки, дружина, чоловік, діти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення ними 18 років, а тим, які навчаються, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку.

На момент смерті прокурора або слідчого члени його сім'ї мали бути на його утриманні (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника).

 Кількість членів сім'ї Розмір 
на одного члена сім'ї 60 % від середньомісячного (чинного) заробітку
на двох і більше членів сім'ї 70 % від середньомісячного (чинного) заробітку

 

Приклади

Чи має право на призначення пенсії на випадок втрати годувальника відповідно до Закону України "Про прокуратуру" дружина померлого прокурора, яка народилася 12.01.1970?

Ні, не має. Вона має право на пенсію на випадок втрати годувальника, як член сім'ї померлого прокурора або слідчого, за умови, що на момент його смерті вона була на його утриманні (стаття 86 Закону України "Про прокуратуру" ). Разом з тим до членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, належать непрацездатні члени сім'ї (стаття 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"). При цьому непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема, чоловік (дружина), якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку (стаття 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Враховуючи зазначене, оскільки дружина, 12.01.1970 року народження, на час звернення за призначенням пенсії не є інвалідом та не досягла пенсійного віку підстав для призначення пенсії на випадок втрати годувальника відповідно до Закону України "Про прокуратуру" немає.

 

Прокурора визнано інвалідом II групи, при цьому стаж роботи в органах прокуратури становить 11 років.

Він матиме право на призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 60 % від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

 

У померлого прокурора, який мав стаж роботи в органах прокуратури 10 років 3 місяці, були на утриманні діти, які навчаються.

Вони матимуть право на пенсію по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 70 % (на двох та більше членів сім'ї ) від середньомісячного (чинного) заробітку померлого прокурора, але лише до досягнення ними 23-річного віку.

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Запитання по темі