Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії

Підвищення та надбавки до пенсій відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

  • 50211
  • Версія для друку
  •  

Згідно цього Закону, ветеранам війни, встановлюється підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (стаття 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"").

Розмір такого підвищення на поточний рік визначається відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України».

До підвищення, яке встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії здійснюється доплата.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 112 від 25.03.2014):

    -      членам сімей осіб, загиблих чи померлих військовослужбовців, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 398,58 гривні;

    -      дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, для того, щоб розмір зазначеного підвищення становив 113,88 гривні.

Відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2012 № 327 "Про підвищення рівня соціального захисту населення" (особам, зазначеним у частині четвертій статті 14 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"):

  • особам, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, щоб розмір такого підвищення становив 20% прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність;
  • іншим особам, учасникам війни, щоб розмір такого підвищення становив 15 % прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність.

 Розміри підвищень, передбачених Законом «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»:

Найменування підвищенняРозмір підвищення у % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на відповідний рікМеханізм нарахування надбавок і підвищень
ПрацюючимНепрацюючим

Підвищення інвалідам війни 1 групи, осіб прирівняних до інвалідів війни 1 групи та інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше

50%

Якщо розмір пенсії менший мінімального розміру пенсії на дату звернення за підвищенням вона є складовою мінімальної пенсії

Якщо особа має необхідний стаж (20/25, 30/35 років) для призначення пенсії в мінімальному розмірі підвищення призначається понад розмір мінімальної пенсії

Отримувачі пенсій по інвалідності та втраті годувальника та  пенсії за віком/ вислугою років, які немають необхідного стажу (20/25, 30/35 років) для призначення пенсії в мінімальному розмірі підвищення може бути як складова мінімальної пенсії

Підвищення інвалідам війни 2 групи та прирівняних до них осіб

40%

Підвищення інвалідам війни 3 групи та прирівняних до них осіб

30%

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 1 групи

50%

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 2 групи

40%

Підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни 3 групи

30%

Підвищення учасникам бойових дій

25%

Підвищення вольнонайомному складу армії

25%

Підвищення військовослужбовцям, які виконували інтернаціональний обов'язок

25%

Підвищення членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців, а також дружинам (чоловікам) загиблих чи померлих інвалідів війни (які не одружилися вдруге)

42 %

відповідно до пункту 3.1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381, в редакції постанови КМУ 23.04.2012 № 327 (З98,58 грн. в редакції постанови КМУ від 25.03.2014 р. № 112)

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, учасників війни, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин (які не одружилися вдруге)

12%

відповідно до пункту 3.3 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381, (113,88 грн. в редакції постанови КМУ від 25.03.2014 р. № 112)

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, учасників війни, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин (які не одружилися вдруге)

15%

Підвищення учасникам війни нагороджених медаллю, в т.ч.:

20%

Підвищення особам, які мають особливі заслуги

70%

 

 

Особами, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (ст. 11 Закону.)

До уваги!
Починаючи з 9.10.2012 року ветеранам війни, яким виповнилося 100 років і більше, виплата діючих підвищень здійснюється в потрійному розмірі (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2002 № 1532 «Про виплату державної допомоги особам, яким виповнилося 100 і більше років»).

Розміри підвищень на 2018 рік дивись в таблиці

Документи, необхідні для встановлення підвищення до пенсій відповідно до Закону України " Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":

Надбавка по статусу надається з дня звернення за заявою та наданням відповідного посвідчення (п.7 Постанови КМУ від 16.02.1994 р. № 94).

У разі, якщо особа має підстави для встановлення декількох правових статусів ветерана війни, органами праці та соціального захисту населення встановлюється один із статусів: учасника війни, учасника бойових дій або інваліда війни.

До уваги!
У разі наявності підстав, окремо розглядається питання встановлення особі статусу відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» як члену сім'ї загиблого військовослужбовця або померлого ветерана війни. У зв'язку з цим особі, якій одночасно встановлено два правові статуси згідно зі статтею 10 Закону (член сім'ї загиблого військовослужбовця або померлого ветерана війни) та згідно зі статтями 6, 7 або 9 цього Закону (учасник війни, учасник бойових дій, інвалід війни), пільги надаються з урахуванням двох статусів.

 Особам, які одночасно мають право на отримання надбавки, додаткової пенсії, підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань" і "Про соціальний захист дітей війни", таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав.

Приклад
Основний розмір пенсії 800,00
Доплата до мін. розміру 149,00
Доплата за понаднор. стаж 80,00
Надбавка учасник війни (15 %) 142,35
Всього: 1171,35
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)