Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про дипломатичну службу»

  • 20524
  • Версія для друку
  •  

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року  працівникам дипломатичної служби пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються(ст. 29 Закону України «Про дипломатичну службу» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми:

  • працюючі інваліди І та ІІ груп незалежно від причини інвалідності;

Дипломатичний працівник - це державний службовець,  який виконує дипломатичні  або  консульські функції в Україні чи за кордоном та має відповідний дипломатичний ранг (статті 1 Закону України "Про дипломатичну службу" (далы - Закону)).

Пенсія працівникам дипломатичної служби призначається відповідно до Закону України "Про державну службу" (стаття 37 Закону).

УВАГА! З 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначалось відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
(Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII).
Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.
Пенсії, призначені до 1 червня 2015 року, продовжуватимуть виплачувати у раніше встановленому розмірі.
Особам, яким було призначено такі пенсії до 1 червня 2015 року та, які на даний час працюють на посадах, що давали право на пенсію відповідно до вищезазначених законів, після звільнення буде поновлено виплату призначеної пенсії.

З 1 січня 2016 року пенсії по спецзаконах призначаються на загальних умовах, тобто за нормами єдиного закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього Закону.

В порядку та за умов визначених у статті 37 Закону України "Про державну службу" працівникам дипломатичної служби регулюються питання :

  • визначення права та порядок обчислення стажу державної служби,
  • визначення розміру пенсії,
  • визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії,
  • призначення пенсії по інвалідності,
  • призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника

При обчисленні пенсій посади працівників закордонних дипломатичних установ України прирівнюються до відповідних посад працівників центрального апарату Міністерства закордонних справ України (Перелік посад працівників дипломатичної служби, які працюють в закордонних дипломатичних установах України, що прирівнюються до відповідних посад державних службовців апарату Міністерства закордонних справ, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9.09.1997 року № 499-р "Про упорядкування пенсійного забезпечення працівників закордонних установ України").

  Працівникам закордонних дипломатичних служб, які направлені у довготермінове відрядження, у разі їх виходу на пенсію, заробітна плата, з якої обчислюється пенсія визначається:

- виходячи з посадових окладів відповідних прирівняних посад працівників центрального апарату Міністерства закордонних справ України з урахуванням відповідних надбавок, передбачених статтею 35 Закону.

Порядок, строки призначення (перерахунку) та виплати пенсій  працівникам дипломатичної служби здійснюється відповідно до вимог Закону "Про державну службу".

Працівник дипломатичної служби, звільнений з дипломатичної служби у зв'язку із засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або вчиненням корупційного діяння, позбавляється права на одержання пенсії, передбаченої статтею 37 Закону "Про державну службу". В таких випадках пенсія працівнику дипломатичної служби призначається на загальних підставах.

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Відповідно іншим спеціальним законодавчим актам"