Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Порядок, строки призначення (перерахунку) та виплати пенсій державним службовцям

  • 41416
  • Версія для друку
  •  

Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення за її призначенням.

Законом України „Про державну службу” від 10.12.2015 № 889-VІІІ, який набрав чинності з 01.05.2016, не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям.

Крім того, з 1 червня 2015-го не проводяться перерахунки зазначених пенсій.

Відповідно до статті 90 Закону № 889-VІІІ пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється за нормами Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Виплата пенсій державним службовцям здійснюється за рахунок різних джерел фінансування.

Джерела фінансування пенсій державним службовцям

за рахунок коштів Пенсійного фонду Україниза рахунок коштів Державного бюджету України

Частина пенсії, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

Частина пенсії, що перевищує розмір пенсії із солідарної системи

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року діятиме новий порядок виплати пенсій (Закон України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»):

 

  • У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена відповідно до Закону України «Про державну службу», розмір якої перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, – (з 1 січня не менше 1870,5 грн. (1247 грн. х 150%); з 1 травня –  1968 грн. (1312 грн. х 150%) , з 1 грудня – 2059,5 грн. (1373 грн. х 150%), виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність – (з 1 січня не менше 1870,5 грн. (1247 грн. х 150%); з 1 травня –  1968 грн. (1312 грн. х 150%) , з 1 грудня – 2059,5 грн. (1373 грн. х 150%).
  • Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється у розмірі, обчисленому відповідно до Закону про держслужбу.

 

ЦЕ ВАЖЛИВО!
Пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на "спецпосаді" та отримувати заробітну плату, чи звільнитись з посади і отримувати пенсію.

 

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми (на будь - якій роботі вони будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі):

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасово, на протязі 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Приклади

 1. Пенсіонер є інвалідом ІІІ групи, перебуває на державній службі,  знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи поширюються на таку особу зміни, зазначені у Законі в частині припинення виплати пенсії для працюючих державних службовців?

У період перебування пенсіонера у відпустці по догляду  за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, виплата пенсії здійснюється у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, оскільки особа вважається працюючою, але фактично не працює на посаді державного службовця.

 2. Особі призначено  пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, вона працює на посаді державного службовця. Чи буде припинено  виплату пенсії, у зв’язку зі змінами, внесеними до законодавства з 1 січня 2017 року?

Статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено, що тимчасово, у період  по 31 грудня 2017 року, під час роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених, зокрема Законом України “Про державну службу”, пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються.

Тому виплата такої пенсії у період роботи на посаді державного службовця припиняється (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія пункту 3 Прикінцевих положень Закону).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Запитання по темі