Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсії по інвалідності відповідно до Закону "Про державну службу"

  • 22395
  • Версія для друку
  •  

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-V-III, що набув чинності з 1 травня 2016 року, державні службовці, які на день набрання чинності цим законом обіймають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону України «Про державну службу», мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 «старого» закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності новим Законом мають не менше, як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 «старого» закону України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 цього «старого» закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

 Пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника, а також пенсії за віком, особам, які не мають права на призначення пенсії відповідно до зазначеної статті, призначаються згідно з нормами Закону про пенсійне страхування.

 

Пенсія по інвалідності відповідно до Закону № 3723 "Про державну службу" (далі - Закон) призначаються:

Пенсія по інвалідності відповідно до Закону призначається інвалідам І та ІІ групи.

Умови призначення пенсій по інвалідності відповідно до статті 37 Закону № 3723 "Про державну службу"

Категорії отримувачівСтаж державної службиЧас коли настала інвалідністьФакт роботи на державній службі пере зверненням за призначенням пенсії

Інвалідам 
I або II групи

При наявності стажу державної служби не менше 10 років

Особам визнаним інвалідами у період перебування на державній службі

Незалежно від того чи працювали вони на державній службі перед зверненням за призначенням такої пенсії чи ні.

Особам незалежно від часу встановлення інвалідності

якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на державній службі

Пенсія по інвалідності відповідно до Закону № 3723 призначається:

  • незалежно від причини інвалідності;
  • за умови припинення державної служби.

У деяких випадках виплата пенсії по інвалідності призначеної відповідно до Закону припиняється.

Умови припинення та поновлення виплати пенсій по інвалідності призначеної відповідно до статті 37 Закону № 3723 "Про державну службу".

Умови припиненняУмови поновлення

Якщо особи визнані інвалідами повертаються на державну службу

звільнення з роботи

досягнення ними граничного віку перебування на державній службі

У разі зміни групи інвалідності на ІІІ групу

наступне визнання особи інвалідом I або II групи (за умови, що після припинення виплати пенсії минуло не більше п'яти років).

У разі відновлення працездатності

виплата здійснюється у порядку, визначеному Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Приклад

Особа, якій виповнилося 50 років, у період перебування на державній службі визнана інвалідом ІІ групи, при цьому має 12 років страхового стажу, з них не менше 10 років стажу державної служби, та припинила роботу на державній службі.

Така особа має право на призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону у розмірі 60% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .

 

Громадянин Н. має 14 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців. При цьому у квітні 2014р. його звільнено з посади державного службовця і після зазначеної дати він не працював. У червні 2014р. громадянина визнано інвалідом II групи загального захворювання.

Враховуючи те, що дотримуються вимоги, передбачені cтатті 37 Закону № 3723, а саме: наявний необхідний страховий стаж (стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, становить понад 10 років), а також те, що після звільнення з посади державного службовця у 2014р. громадянин К. не працював, він має право на призначення пенсії по інвалідності як державний службовець.

 

Якщо особа, якій призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону № 3723 "Про державну службу", повертається на державну службу.

Виплата пенсії по інвалідності відповідно до Закону № 3723 припиняється на період до її звільнення з роботи або досягнення нею граничного віку перебування на державній службі, тобто 65 років. У цьому випадку особі виплачується пенсія по інвалідності на загальних підставах.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)