Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Визначення розмірів пенсій відповідно до Закону "Про державну службу"

  • 14234
  • Версія для друку
  •  

Пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (стаття 90 Закону "Про державну службу").

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-V-III, що набув чинності з 1 травня 2016 року, державні службовці, які на день набрання чинності цим законом обіймають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону України «Про державну службу», мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 «старого» закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності новим Законом мають не менше, як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 закону №3723, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 цього закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Розмір пенсії державного службовця

Категорії державних службовцівРозмір пенсіїЗаробітна плата для призначення пенсії

Особи, які на час звернення за призначенням пенсії є державними службовцями

в розмірі 60% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1.01.2011р. — страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

власної заробітної плати державного службовця на момент призначення пенсії

Особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців і які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями

працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі

Максимальний розмір пенсії державних службовців (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Приклад

В якому розмірі буде призначено пенсію державного службовця жінці, яка має стажу державної служби, понад 20 років та страхового стажу понад 40 років. 12 березня 2014 року досягає віку, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону “Про державну службу”?

Враховуючи те, що право на пенсію державного службовця жінка набудете після 1 січня 2015 року, пенсія призначатиметься в розмірі 60% від її заробітної плати (згідно змін, які були внесені до статті 37 Закону на підставі Закону “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”).
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)