Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про Національний банк України»

  • 14961
  • Версія для друку
  •  

УВАГА!
Тимчасово! У період по 31 грудня 2017 року  службовцям Національного банку, у період роботи у Національному банку, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються (ст. 64 Закону України «Про Національний банк України» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)

Категорії пенсіонерів, на яких не поширюється дія цієї норми:

  • працюючі інваліди І та ІІ груп незалежно від причини інвалідності;
  • інваліди війни ІІІ групи;
  • учасники бойових дій;
  • особи, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (це члени сімей загиблих (померлих) військовослужбовців).

Працівниками Національного банку є службовці та обслуговуючий персонал Національного банку. Службовцями вважаються особи, які безпосередньо беруть участь у виконанні функцій Національного банку та займають посади, передбачені штатним розписом.

 

УВАГА! З 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначалось відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
З червня пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
(Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII).
Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.
Пенсії, призначені до 1 червня 2015 року, продовжуватимуть виплачувати у раніше встановленому розмірі.
Особам, яким було призначено такі пенсії до 1 червня 2015 року та, які на даний час працюють на посадах, що давали право на пенсію відповідно до вищезазначених законів, після звільнення буде поновлено виплату призначеної пенсії.

З 1 січня 2016 року пенсії по спецзаконах призначаються на загальних умовах, тобто за нормами єдиного закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Закон України «Про пенсійне забезпечення» у редакції Закону України № 911-VIII від 24.12.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»)
Виплата раніше призначених «спецпенсій» буде здійснюватись за умовами, що діяли до набрання чинності цього Закону.

В порядку і на умовах визначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначається пенсія:

  • за віком;
  • по інвалідності;
  • по втраті годувальника.

Порядок, строки  призначення (перерахунку) та виплати пенсій  працівникам Національного банку України здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Відповідно іншим спеціальним законодавчим актам"