Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Надбавки до пенсій по інвалідності

  • 38709
  • Версія для друку
  •  

До пенсії по інвалідності встановлюються надбавки (на догляд, на утриманців), підвищення, додаткові пенсії, пенсія за особливі заслуги перед Україною, якщо інвалід має на них право відповідно до діючого законодавства.

Якщо щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, якщо інвалід має на них право відповідно до діючого законодавства) не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму (Постанова КМУ від 26.03.2008 року №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»)

Приклад

Якщо чоловіку виповнилось 60 років, після цієї дати його визнано інвалідом ІІ групи (він не працює), має 36 років страхового стажу.

Пенсія по інвалідності буде призначена в розмірі пенсії за віком (статті 27 і 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Чи має право особа на призначення пенсії по інвалідності у розмірі пенсії за віком, якщо  чоловіка визнано інвалідом ІІ групи від загального захворювання в 39 років (довічно). Фактичний страховий стаж становить 21 рік 7 місяців. Продовжує працювати?

Ні. Право на встановлення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком в цьому випадку відсутнє.

Непрацюючі інваліди ІІ групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, зокрема чоловіки, яким вперше установлено інвалідність увіці до 46 років включно, за наявності страхового стажу 25 років. (част. друга стаття 33 Закону).

Оскільки пенсіонер працює та його фактичний страховий стаж (без урахування періоду з дня встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку) становить менше 25 років, то й розмір пенсії може бути визначено лише за частиною 1 статті 33 Закону про пенсійне страхування (90% пенсії за віком).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)