Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Виплата пенсій за довіреністю. Утримання з пенсій на непрацездатних членів сім'ї

  • 7928
  • Версія для друку
  •  

Виплата пенсій за довіреністю.

Пенсія може виплачуватися за довіреністю:

  • Довіреність може бути посвідчена нотаріально, або уповноваженими особам органів місцевого самоврядування.
  • За довіреностями, засвідченими стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, виплата пенсії здійснюється один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню.

Виплата пенсії за довіреністю здійснюється протягом усього періоду її дії за умови поновлення пенсіонером заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік її дії, яку він повинен особисто надати до органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку, пред’явити  паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).

Якщо суми пенсій в банку одержуються за довіреністю більше як один рік або не одержуються з поточного рахунка більше як один рік уповноважений банк повідомляє про це відповідний орган Пенсійного фонду, а одержувач пенсії повинен подати нову заяву в орган Пенсійного фонду.

У разі невиконання одержувачем пенсій та грошової допомоги цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на рахунок у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв'язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

Утримання з пенсій на непрацездатних членів сім'ї

Рішення про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї приймається органом Пенсійного фонду, що призначає пенсію на підставі:

  • заяви пенсіонера (або піклувальника)
  • документів пенсійної справи.

В заяві вказуються всі дані одержувача частини пенсії (одного з батьків або опікуна чи піклувальника), необхідні для виплати зазначеної частини поштовими переказами, яка проводиться аналогічно порядку виплати аліментів.

У разі якщо у пенсіонера перебуває на утриманні двоє і більше осіб, 50%  призначеного розміру пенсії розподіляється між ними рівними частками.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Загальні питання"