Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Про перехід з одного виду пенсії на інший

  • 21 березня 2017 14:33
  •  
  • 37957
  • розмір шрифту зменшити розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
  • Версія для друку
  •  
Оцінити
(0 голоси)

Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі інформації про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших відомостей, що знаходяться на час переведення у пенсійній справі, а також додаткових документів, отриманих органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

При переведенні з пенсії за вислугу років на пенсію за віком, якщо пенсіонер після призначення, не працював, розрахунок пенсії за віком здійснюватиметься за матеріалами пенсійної справи, тобто фактично розмір пенсії не зміниться — зміниться лише вид пенсії.

Якщо ж працював, то за його бажанням, можуть бути враховані стаж і заробіток, набуті після призначення пенсії за вислугу років. Однак і в цьому випадку розрахунок заробітної плати здійснюватиметься з урахуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення пенсії за вислугу років, тому у випадку, якщо ваша заробітна плата у період роботи після  призначення пенсії за вислугу років була невисокою, розмір пенсії після перерахунку може навіть зменшитись.

Виняток становить перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною другою статті 40 Закону №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для призначення пенсії (за три роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Login to post comments
Підрозділ "Пенсіонер"