Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії
  • Версія для друку
  •  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
ПОСТАНОВА

від 28 березня 2014 р. № 76 
Київ

 

Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року, а також осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 536 від 29.07.2015}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ 
№ 204 від 18.06.2014

№ 536 від 29.07.2015}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Виплатити одноразову грошову допомогу членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., а також осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності (далі - масові акції громадського протесту), у 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на час виплати цієї суми.

{Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 536 від 29.07.2015}

До членів сім’ї належать дружина (чоловік), їх неповнолітні діти, батьки, а також особи, які на час загибелі (смерті) зазначених осіб перебували на їх утриманні.

{Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 204 від 18.06.2014}

2. Установити з 1 квітня 2014 р. доплату до пенсії у зв’язку з втратою годувальника непрацездатним членам сімей, які перебували на утриманні осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, а також працівників правоохоронних органів і військовослужбовців, смерть яких пов’язана з участю в зазначених акціях, у таких розмірах:

{Абзац перший пункту 2 в редакції Постанови КМ № 204 від 18.06.2014}

на одного непрацездатного члена сім’ї - 5000 гривень;

{Абзац пункту 2 в редакції Постанови КМ № 204 від 18.06.2014}

на двох непрацездатних членів сім’ї - 6500 гривень;

{Абзац пункту 2 в редакції Постанови КМ № 204 від 18.06.2014}

на трьох та більше непрацездатних членів сім’ї - 8000 гривень.

{Абзац пункту 2 в редакції Постанови КМ № 204 від 18.06.2014}

Доплата виплачується, якщо розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, установлених законодавством), разом з одержуваною заробітною платою (доходом) становить менш як 10 000 гривень, з урахуванням того, що після встановлення доплати сума таких виплат не повинна перевищувати зазначеного розміру.

Порядок виплати доплати встановлюється Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

3. Фінансування виплати одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, здійснюється за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету, а доплати, передбаченої пунктом 2 цієї постанови, - за рахунок коштів державного бюджету, передбачених Пенсійному фонду України для фінансування бюджетних програм.

4. Міністерству соціальної політики:

за погодженням з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством оборони затвердити список осіб, члени сімей яких мають право на отримання одноразової грошової допомоги та доплати;

за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі затвердити порядок виплати одноразової грошової допомоги;

подати до кінця 2014 року Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів та Державній казначейській службі звіт про використання коштів, виділених для виплати одноразової грошової допомоги.

5. Надати Міністерству соціальної політики право приймати рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги іншим особам, які не належать до зазначених в абзаці другому пункту 1 цієї постанови членів сім’ї осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, в межах бюджетних коштів, передбачених на таку виплату.

{Постанову доповнено пунктом 5 згідно з Постановою КМ № 204 від 18.06.2014}

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 26

 
Пенсійне законодавство Кабінет Міністрів України Угода П'ятниця, 28 березня 2014 76
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Кабінет Міністрів України"