Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Калькулятор
недержавної пенсії
  • Версія для друку
  •  

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
ПОСТАНОВА

від 5 липня 2006 р. № 919 
Київ

Про затвердження Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ 
№ 35 від 25.01.2012 
№ 166 від 29.02.2012}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, що додається.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

2. Міністерству соціальної політики разом з:

Державною податковою адміністрацією затвердити у двомісячний строк порядок отримання з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів даних про заробітну плату (дохід) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату;

{Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

Пенсійним фондом України забезпечити застосування Порядку, затвердженого цією постановою, у випадках втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу), що мали місце до набрання чинності цією постановою.

{Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 35 від 25.01.2012}

3. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем'єр-міністр України

Ю.ЄХАНУРОВ

Інд. 26


ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 5 липня 2006 р. № 919

ПОРЯДОК 
визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату

{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

1. Цей Порядок встановлює механізм визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії застрахованої особи, страховий стаж якої починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, за основним місцем роботи за період страхового стажу до 1 липня 2000 р. за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь-які інші 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 р. у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв’язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.

{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 166 від 29.02.2012}

2. Заробітна плата (дохід) для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу починаючи з 1 січня 1998 р. визначається за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків і Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

{Пункт 2 в редакції Постанови КМ № 166 від 29.02.2012}

3. За період до 1 січня 1998 р. та у разі відсутності даних у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків і Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування заробітна плата (дохід) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується під час призначення пенсії, визначається:

{Абзац перший пункту 3 в редакції Постанови КМ № 166 від 29.02.2012}

1) за наявності підприємства, установи, організації, де працювала особа, або їх правонаступника - виходячи з розміру середньої заробітної плати за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи про нарахування та виплату заробітної плати (доходу).

{Абзац перший підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

За відсутності на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника відповідної професії (посади) заробітна плата визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати за аналогічною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника, що склалася у кожному місяці роботи, за який втрачено документи.

{Абзац другий підпункту 1 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 166 від 29.02.2012}

У випадку повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробітна плата визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.

{Підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який визначається заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено пенсію.

{Підпункт 1 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

Довідка про заробітну плату у випадках, передбачених цим підпунктом, надається підприємством, установою, організацією, де працює (працювала) особа, або їх правонаступником;

{Абзац п'ятий підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

2) у разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, - виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію.

{Абзац перший підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

Довідка про заробітну плату виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, видається управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад.

{Абзац другий підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 35 від 25.01.2012; в редакції Постанови КМ № 166 від 29.02.2012}

Колишнім працівникам банків, їх філій (структурних підрозділів) у разі, коли завершено процедуру ліквідації банку, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, довідки про заробітну плату видаються за відповідний період Національним банком України виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною посадою (професією) у філіях (структурних підрозділах) відповідного ліквідованого банку (за наявності таких даних).

{Підпункт 2 пункту 3 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

За бажанням особи у випадках, передбачених у цьому пункті, коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць періоду роботи визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період.

4. Відсутність на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу), а також час та причини, що призвели до втрати таких документів, підтверджується довідкою роботодавця, правонаступника органу вищого рівня, Національного банку України щодо ліквідованих банків або відповідної архівної установи.

{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 166 від 29.02.2012}

Пенсійне законодавство Кабінет Міністрів України Угода Середа, 05 липня 2006 919
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Схожі матеріали

Підрозділ "Кабінет Міністрів України"