Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Яка доплата до пенсії належить почесному донору і чи входить доплата до мінімальної пенсії або виплачується понад неї?

Законом України «Про донорство крові та її компоненти» визначено, що особам, нагородженим знаком «Почесний донор України», «Почесний донор СРСР», виплачується надбавка до пенсії у розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу з розрахунку на місяць. Розмір цієї надбавки з 1 грудня 2013 року становить 117,60 грн.

Така надбавка може бути включена в розмір мінімальної пенсії за умови, що особа не має достатнього стажу для призначення мінімальної пенсії. Згідно з законодавством, з 01.10.2011 року, мінімальний розмір пенсії за віком у розмірі прожиткового мінімуму встановлюється за наявності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу (Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»). Для пенсій, призначених до 01.10.2011 року, для встановлення мінімального розміру пенсій достатньо було 20 років стажу для жінок і 25 років – для чоловіків.

Також передбачено, що у разі, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, компенсаційних виплат, сум індексації, інших доплат, без урахування пенсії за особливі заслуги перед Україною не досягає у інвалідів І та ІІ групи прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, а у всіх інших пенсіонерів менший ніж 949 грн., таким особам надається щомісячна державна адресна допомога в сумі, якої не вистачає до зазначеного рівня (постанова Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян»).

Тому, якщо основний розмір пенсії, у осіб, які мають достатню кількість років стажу для призначення пенсії у мінімальному розмірі, менший ніж прожитковий мінімум, для осіб, які втратили працездатність пенсія обчислюється так: визначається основний розмір, додається надбавка як почесному донору, доплачується державна адресна допомога до зазначеного рівня.

У разі, коли основний розмір пенсії більший ніж цей рівень надбавка почесному донору виплачується понад 949 грн.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)