Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Надбавка до пенсії на утриманця

22.01.2015
Чи має право військовий пенсіонер на призначення до пенсії надбавки на утриманця - дружину, яка здійснює догляд за дитиною до досягнення нею восьмирічного віку, якщо дружина не звільнена з роботи, а тимчасово не працює у зв’язку з перебуванням у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

Прийняті відповіді

22.01.2015
Відповідно до пункту “а” статті 16 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон), надбавка призначається непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї, що належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника (стаття 30).

Відповідно до пункту “д” частини четвертої статті 30 Закону, непрацездатним членом сім’ї вважається дружина, яка зайнята доглядом за дітьми, які не досягли восьмирічного віку, і не працює.

Оскільки у даному випадку дружина знаходиться в трудових відносинах з роботодавцем, то її не можна вважати непрацюючою незалежно від того, що вона знаходиться у частково оплачуваній відпустці.

У такому випадку дружина не належить до членів сім’ї, на яких нараховується надбавка до пенсії непрацюючого пенсіонера.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 367
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти