Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Припинення виплати пенсії

01.03.2016
Доброго дня
Звільнений на пенсію у лютому 2014 року за законом «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб».
У зв’язку з вислугою понад 30 років, набув статусу «Ветеран органів внутрішніх справ», отримавши відповідне посвідчення та нагрудний знак.
На пропозицію керівництва продовжив працювати на посаді державного службовця у ГУ Національної поліції України.
У січні 2016 отримав лист від територіального управління ПФУ про припинення виплати пенсії та необхідність повернення трьох виплачені раніше пенсії, у зв’язку з внесенням змін до ст. 54 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб», які набрали чинності з 01.01.2016. При цьому мені було роз’яснено, що в разі надання копії посвідчення «Ветеран військової служби», виплата пенсії буде поновлена, а на «Ветеран органів внутрішніх справ» це не розповсюджується.
Поясніть будь-ласка юридичну складову такого розмежування та якими нормативними актами України це передбачено. Крім цього, чи повинен я повертати пенсію, яка начебто була виплачена мені незаконно.

Прийняті відповіді

12.03.2016
Доброго дня.
Так, у зв'язку зі змінами до ст. 54 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби , та деяких інших осіб», передбаченими Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 № 911
Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються. Тому пенсії виплачуються в повному обсязі лише ветеранам військової служби за наявності відповідного посвідчення.
Відповідь згорнута Показати

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 500
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти