Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Pensia.ua


Експерт

Біографія блогера


 • Доброго дня, Маріє.
  Малось на увазі: раніше жінкам, які виходили достроково на пенсію у 55 років розмір обчисленої пенсії за віком зменшувався на 0,5% за кожний більш ранній місяць виходу на пенсію і зменшений розмір не переглядався, крім випавдку, коли жінка відмовлялась від пенсії і продовжувала працювати. Згідно ж нового Закону планується поступове (помісячне) відновлення до повного розміру пенсії за віком.

  П'ятниця, лип. 21 2017 10:36:34am
 • Павло, ви зможете отримати довідку тільки за наявності доручення.

  Вівторок, лип. 18 2017 10:54:05am
 • Добрый день, Мария.
  К сожалению, по закону при досрочном выходе на пенсию женщин в 55 лет за каждый досрочный полный или неполный месяц снимается 0,5% размера пенсии. При этом уменьшение пенсии по возрасту применяется на протяжении всего периода получения пенсии независимо от ее вида.

  Понеділок, черв. 19 2017 10:57:56am
 • Добрый день, Валентина.
  В представленном проекте пенсионной реформы не была указана данная поправка.

  Вівторок, трав. 23 2017 11:58:28am
 • Доброго дня, Ігоре.
  Ст.40 Закону України №1058: "Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
  За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі."

  Вівторок, трав. 23 2017 11:23:43am
 • Уважаемый Игорь.
  Во-первых, вы пишите вопрос в комментарии к статье "Запитання-відповіді" и хотите, чтобы мы каким-то мифическим образом определили о каком примере и в какой статье шла речь.
  Во-вторых, если вам что-то непонятно, это не значит, что "у нас шулерский сайт".
  В-третьих, вопросы желательно писать не в комментариях, а в Консультациях экспертов

  П'ятниця, трав. 19 2017 5:36:21pm
 • Доброго дня, Олександре.
  Пенсія УБД
  1. Мають право на зниження пенсійного віку, після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
  2. Документи при призначенні пенсії за віком учасникам бойових дій:
  До заяви про призначення пенсії за віком учасникам бойових дій, крім документів, що необхідні для призначення пенсії за віком, додається посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про період (періоди) участі у бойових діях.
  3. Визначення розміру пенсії за віком
  Розмір пенсії за віком визначається відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Тобто мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Якщо страховий стаж такої особи перевищує відповідно 35 та 30 років, встановлюється доплата за понаднормовий стаж.
  Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1381 "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" встановлено, що учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 165 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність), виплачується щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
  Тобто право на державну адресну допомогу мають всі учасники бойових дій, зазначені в статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", розмір пенсійної виплати яких (з урахуванням доплат) не досягає 165 відсотків вказаного прожиткового мінімуму.

  П'ятниця, трав. 19 2017 4:07:39pm
 • Добрый день, Игорь.
  О каком примере вы говорите? Где этот пример?В какой статье?

  П'ятниця, трав. 19 2017 11:02:59am
 • Доброго дня, Руслане.
  Так, ви маєте право на перерахунок пенсії як працюючий пенсіонер.

  Четвер, трав. 18 2017 1:55:22pm
 • Доброго дня, Світлано.
  Через наш портал не можна отримати довідку ОК7. Через портал електронних послуг Пенсійного фонду України можна отримати довідку ОК5.

  Четвер, трав. 18 2017 1:37:13pm
 • Сторінка :
 • 1

Нагороди


Поки що немає досягнень

Рубрики

Експерти

Pensia.ua
Pensia.ua
Рейтинг: 535
Лариса
Лариса
Рейтинг: 2
Всі експерти